НовиниЧеркащинаВбивча блискавка: як черкащанам не стати жертвою літньої негоди

Вбивча блискавка: як черкащанам не стати жертвою літньої негоди

- Advertisment -

Правила поведінки під час грози у теорії всім нам добре відомі ще з дитинства. Проте на практиці, тим більше у стані паніки, у критичній ситуації про них може забути будь-який дорослий.

Так сталось цього літа із трьома черкащанами, життя яких забрала блискавка. 16 червня у селі Велика Бурімка, що на Чорнобаївщині, трагічно загинув молодий чоловік, який під час негоди розмовляв під деревом по телефону. Минуло 10 днів – на Черкащині знову трапилась аналогічна трагедія. Від удару блискавки загинули 23-річний хлопець та жінка, якій близько 55-ти років. Вони відпочивали біля водойми та вирішили від сильного дощу заховатися під деревом. Ще одній 46-річні жінці вдалося вижити.

Сильна спека з грозами – типове атмосферне явище теплої пори року. Така погода тримає у напрузі черкащан ще з початку літа, періодично розбавляючи сухі сонячні дні. Так, наступні короткочасні грозові дощі синоптики прогнозують вже 12-13 липня.

У зв’язку з цим сайт vikka.ua вирішив нагадати читачам, що потрібно робити під час грози вдома, на вулиці, в лісі, на полі і пересуваючись в машині. Ці правила поведінки розповіла у коментарі виданню пресофіцер ГУ ДСНС у Черкаській області Оксана Крутоус.

Якщо гроза застала вас на вулиці, не можна ховатися під деревами – вони притягують блискавку. Крім того, виникає небезпека падіння важких гілок, які можуть ламатись під натиском вітру. Необхідно уникати металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, електроопор.

У лісі під час грози не можна ховатись на підвищенні, треба триматися місць, де ростуть низькі дерева. Ні в якому разі не бігати. Найбільше проводять розряд електрики: дуб, тополя, сосна, ялина. Менше: верба, клен та кущі.

У полі під час грози навпаки краще шукати заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Краще не лягати, а присісти, щоб зменшити площу прилягання до землі.

Перебуваючи в автомобілі під час грози краще зупинитись. Не паркуватись під деревами, зачинити всі вікна в авто, бажано зняти антену і перечекати негоду.

Вдома треба зачинити всі вікна і двері, щоб у приміщенні не було протягу, бо він притягує кульову блискавку. Житловий будинок є найбезпечнішим місцем, де можна сховатись від грози. Найкраще, коли він додатково облаштований громовідводом. Під час грози вимкнути всі електричні прилади в будинку і не користуватись ними.

«Обов’язково треба вимикати телефон. Усі електроприлади, і він зокрема, є своєрідними приймачами для блискавок», – наголошує Оксана Крутоус.

Також фахівчиня додає: блискавка може стати причиною пожежі будинку. Минулого року на Черкащині було 7 таких випадків: три в черкаському районі, чотири у Звенигородському. На щастя, цього року від причин розряду блискавки пожеж поки не зареєстровано.

Довідково: найнебезпечнішими під час грози є розряди блискавки, температура якої може перевищувати 30 тисяч градусів за Цельсієм – це приблизно в 5 разів більше за температуру на поверхні Сонця.

У середньому блискавичний розряд поширюється зі швидкістю понад 190 тисяч км/с, а його довжина становить 3-4 км. За статистикою, щороку в світі від удару блискавки гинуть до 3000 людей.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у червні 2020 року через блискавку у багатодітної родини на Черкащині згорів будинок.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині згорів старовинний вітряк: кажуть, підпалили діти

На Черкащині неподалік села Худоліївка, Чигиринського району, згорів вітряк, якому було понад 100 років. Про це на своїй сторінці...

На Золотоніщині внаслідок ДТП загинув водій, ще одну людину госпіталізували

У селищі Софіївка Золотоніського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода за участі легковика «ВАЗ-2101» та вантажівки «MAN». Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас