Жертви повені: на Черкащині зафіксовані перші випадки підтоплення будинків

На Тальнівщині талі води підтоплюють житлові будинки, пишуть "Вісті Черкащини".

"Учора, 23 лютого, в Гордашівці підтопило будинок пенсіонерки, – розповідає керівник місцевих рятувальників Олег Слизький. – Мусили виїжджати, вмикати помпу й відкачувати воду, яка заливала хату. Згодом поїхали у Кобринове. Там почало затоплювати господарські споруди. Слава Богу, ми прибули вчасно".

У Гордашівці залило хату 73-річної Катерини Стрельцової.

"Бабу Катю залила не річка, не ставок, а талі води, які зненацька ринули просто до її хати", – розповідають у селі.

Мішків із піском чи інших засобів під рукою не було, бо в селі ніхто не готувався до можливої повені. Допомогти пенсіонерці було нікому – єдиний син живе в Криму. Добре, що пожежники відкачали воду й зробили відтік.

У Кобриновому воду відкачували з подвір’я Олени Лежух.

"Затопило курник, – кажуть у сільській раді. – Про причину не знаємо. Чи то з вулиці потекло, чи з поля. А може господарі невдало сніг відкидали. Утім, ніяких особливих збитків не наробило".

Олег Слизький називає причиною підтоплень замерзання ґрунту.

"Земля промерзла на 70 сантиметрів, то й воду не вбирає", – говорить головний пожежник.

"Як ми і передбачали, повені уникнути не вдалося", – зазначає перший заступник голови РДА Володимир Гречка. Сьогодні вдень температура піднялася до 13 градусів тепла. Я щойно об’їжджав Лащову й Веселий Кут. Вода з полів летить неймовірно. Боюся, що до вечора матимемо ще кілька підтоплень. Добре, що ми прорахували ситуацію й купили в січні помпу за 18 тисяч гривень з бюджету. Якби не вона, то в цих бабусь черпали б воду відрами. Тому звертаюся до сільських рад. Не шкодуйте грошей на такі речі".

Остання велика повінь у Тальнівському районі була в 2003 році.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Смілі асфальт розкидають по калюжах.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут