Невакцинованих держслужбовців і соцпрацівників відсторонять від роботи

Із 9 грудня набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я № 2393, що розширює перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково вакцинуватися проти COVID-19. Про це інформують на сайті МОЗ.

Відповідно до наказу, тепер обов’язкова вакцинація проти коронавірусу на період дії карантину потрібна також співробітникам:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 4.03.2015 року № 83.

Працівників цих установ, які на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, відсторонять від роботи без збереження заробітної плати.

Контроль за дотриманнях таких карантинних обмежень покладають на керівника підприємства.

Якщо працівник ухиляється або відмовляється від отримання щеплення, то керівник має проінформувати його про правові наслідки таких дій і відсторонити його від виконання професійних обов’язків. Для цього керівник складає відповідний акт та видає наказ або розпорядження, яке обов’язково надають для ознайомлення особі, яку відсторонюють.

Звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно – для цього відсутні правові підстави.

Щойно працівник отримає принаймні одне щеплення проти COVID-19 – підстав для продовження відсторонення від роботи немає, і його повинні допустити до виконання обов’язків.

Якщо під час перевірки на підприємстві працюватимуть особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, уповноважений орган складе акт про порушення статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення правил щодо карантину людей”.

Відповідальність за порушення цієї статті для керівника підприємства складає від 34 тисячі гривень.

Держслужбовці, соціальні працівники й співробітники стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів є на сайті.

Читайте також: Понад 300 невакцинованих педагогів відсторонили від роботи на Черкащині

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net