Захиститися від дезінформації за… кавою

Скільки часу ви витрачаєте на стрічку новин у соціальних мережах, на повідомлення в месенджерах, різноманітні сповіщення, поштові розсилки? Обсяги інформації, з якою маємо справу щодня, постійно збільшуються, а годин в добі не додається. Як зрозуміти, який контент корисний, а який краще ігнорувати, щоб не «підхопити» вірусдезінформації і не заразити ним інших? Зробити собі «щеплення» від маніпуляцій та пропаганди пропонують на безкоштовному онлайн-курсі Very Verified

rustelegraph.ru

«Так само, як звичка пити ранкову каву, навички здорового споживання медіаконтенту та обміну інформацією повинні стати частиною нашого щоденного способу життя», – стверджують розробники курсу міжнародна неприбуткова організація IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів). Вони пропонують замість гортання за кавою новин у соцмережах присвятити цей час вивченню корисного контенту. За чашкою еспресо (2-3 хвилини) можна почитати коротку інформацію, п’ючи капучино (10 хвилин) – подивитися навчальні відео або виконати вправу, під каву з круасаном (30 хвилин) – «проковтнути» великі статті та інтерв’ю, а на десерт – пройти тест. Усі ці прості та короткі активності допоможуть зорієнтуватися в лавині інформації, розпізнавати маніпуляції, дезінформацію та пропаганду, розвинути стійкість до впливів.

Курс складається з 5-ти модулів. У першому модулі ви познайомитеся з принципами функціонування сучасних медіа, типами контенту, потренуєтесь відрізняти факти і судження. Другий модуль розповідає про власників медіа, редакційну політику та журналістські стандарти. Чому вам здається, що усі проголосували за того ж кандидата, що й ви, але результати виборів зовсім інші, або як працюють алгоритми соціальних мереж і що таке інформаційна бульбашка, зрозумієте на третьому модулі. Четвертий модуль присвячений маніпуляціям та дезінформації. П’ятий – призначений для закріплення знань і підсумків.

Курс можна проходити однією з трьох мов: українською, англійською або російською. До речі, в англійській версії є корисний бонус — чат-бот, який допоможе вивчити нові іноземні слова. Усього на проходження курсу потрібно до 9 годин, а за успішно складений фінальний тест видають сертифікат.

Аналітики Всесвітнього економічного форуму в Давосі чотири роки тому прогнозували, що у 2020 році для успішної кар’єри другою за важливістю навичкою буде критичне мислення. За цей рік ми переконалися, що воно є номером один для усіх сфер життя. Тренуйте критичне мислення на курсі Very Verified, напрацьовуючи стійкість до впливів. За своєю щоденною кавою.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині почав діяти оновлений поділ на карантинні зони.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут