За рік у Черкасах зареєстрували 63 онкохворі дитини

Рівень дитячої онкологічної захворюваності у Черкаській області становить 12,8 випадків на 10 тисяч дитячого населення віком до 17 років. В Україні, в середньому, цей показник сягає 10-12 випадків на 10 тисяч.

Про це vikka.ua повідомили у прес-службі Черкаської міської ради.

У віковій групі 15-17 років, яка складає 25 % від загальної кількості дітей, за останні 5 років існує тенденція до зменшення захворюваності.

"У 2014 році на обліку в Черкасах перебувало 63 дитини з новоутвореннями, що становить 14,6 на 10 тисяч дитячого населення. Захворюваність дітей до 14 років складає 15,5 на 10 тисяч дитячого населення, 15-17 років – 18,0 на 10 тисяч дитячого населення підліткового віку", – розповів головний лікар Черкаської міської дитячої лікарні Володимир Борисенко.

За словами фахівців, більшість злоякісних пухлин дитячого віку не має специфічних клінічних проявів. Основні ознаки і симптоми зумовлені значною пухлинною масою або стисненням розташованих поруч здорових органів і структур, а також виділенням пухлиною токсинів, порушуючи нормальні функції організму.

Як розповідає завідувач відділом медико-гігієнічної пропаганди та формування здорового способу життя КНП "Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я" Ірина Туманова, багатьом злоякісним пухлинам у дітей притаманний високо агресивний перебіг, часто з ураженням кісткового мозку і центральної нервової системи.

Незважаючи на те, що деякі злоякісні пухлини у дітей високо агресивні, багаторічний досвід міжнародних кооперативних досліджень показав, що можна досягти позитивних клінічних результатів, вчасно призначивши комплексне лікування. Велике значення у якісному лікуванні більшості злоякісних захворювань відіграє своєчасна діагностика.

Які ознаки захворювань, насамперед, повинні привертати увагу медпрацівників і батьків:

– підвищення температури до високих рівнів, що повторюються без ознак гострих респіраторних інфекцій;

– загальна слабкість, кволість, стійке зниження апетиту;

– біль у кістках, швидка стомлюваність;

– збільшення розмірів живота, часті закрепи, періодичні болі в животі;

– безболісне збільшення одного або двох лімфовузлів на одній стороні;

– анемія і схуднення без визначеної причини.

 

Профілактика пухлин дитячого віку ґрунтується на трьох засадах:

1) виявлення сімейної схильності до деяких форм пухлин;

2) усунення всіляких шкідливих впливів (хімічних, радіаційних) на організм вагітної жінки;

3) видалення доброякісних пухлин і лікування вад розвитку, що є фоном для можливого виникнення злоякісного новоутворення (невуси, тератоми, остеохондроми).

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net