За фейкові замінування МВС хоче конфісковувати майно

Міністерство внутрішніх справ підготувало законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.

Зокрема, проєктом закону пропонується встановити як обов’язкове додаткове покарання – конфіскацію майна. Про це 15 липня повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, йдеться на сайті МВС.

"Кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності за останній час набула загрозливого масштабу. У 2019 році слідчими Нацполіції розпочато досудове розслідування 2000 кримінальних проваджень. Правоохоронці вимушені реагувати на кожне таке повідомлення, задіюючи значну кількість спеціальної техніки та особового складу", – зазначив Арсен Аваков.

За його словами, повідомлення носять комплексний характер, коли одночасно повідомляється про замінування одразу десятків об’єктів.

Законопроєктом пропонується як обов’язкове додаткове покарання – конфіскацію майна.

Передбачено також посилення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі строком від 4 до 8 років з конфіскацією майна, якщо об’єктами неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я та освіти.

За цей законопроєкт має проголосувати Верховна Рада.

Як повідомляв сайт vikka.ua, за мінування потягу черкащанин отримав три роки в'язниці.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут