Народний депутат, уродженець Умані Юлій Мамчур розповів, чому деякі українські військові зрадили присягу і перейшли на сторону окупанта. Своїми думками щодо анексії Криму та української армії він поділився у інтерв’ю виданню "КримSOS".
"Багато військових повелися на обіцянки великої зарплати, в Росії вона була у 5-6 разів більшою. У багатьох було житло в Криму, яке не захотіли втрачати. Чимало наших військових роками несли службу в одній частині, нікуди не виїжджаючи. Військові відмовлялися від кар'єрного росту, аби тільки залишитися на одному місці служби. Тобто матеріальні чинники зіграли важливу роль", – говорить Юлій Мамчур.
За його словами, багато хто з військових мав родичів у Севастополі і осів на одному місці як колгоспник. Були такі цікаві випадки, коли чоловік служив в українській армії, а дружина – в російській. Через це навіть руйнувалися сім’ї.
"Мені неприємно про це говорити, проте 50% льотного складу – люди, в яких я був упевнений, залишилися там, у Криму. Я зовсім не розглядав той варіант, що вони можуть прийняти подібне рішення. А контрактники, жінки які були народжені в Криму, маючи там батьків, прийняли рішення і сказали: "Ми виходимо", – зазначає нардеп.
Водночас він наголосив, що суспільство і Збройні Сили за ці два роки суттєво змінились.
"Ті, хто залишився у Збройних силах, – це патріоти. Хто шукав більшої зарплатні – уже відсіялися. Є чимало випадків, коли військові з материкової частини України втікали у Крим. Залишились мотивовані і професійні люди. Більше того, фінансування Міноборони докорінно змінилося. Раніше воно завжди проводилося за залишковим принципом. Катастрофа була і в забезпеченні, і в харчуванні, і в одязі, і у виконанні плану з бойової підготовки, – додає Юлій Мамчур. – Зрештою суспільство теж змінилося. Зріс рівень довіри до армії, тепер суспільство бачить у військових захисників. А протягом 20 років армія була придатком, що тягне на себе частину бюджету.
Як повідомляв сайт vikka.ua, 7 черкаських нардепів підписалися за відставку уряду.