Євроінтеграція очима журналістів: як це було

Завершився проект "Точне відображення угоди про Асоціацію Україна – ЄС в українських медіа". Його учасником впродовж 3 років був і телеканал "ВІККА". Журналісти нашого медіа навчалися, відвідували українські та європейські міста і створювали власний телевізійний продукт та транслювали матеріали про єврореформи. Перший етап проекту тривав з вересня 2015 до березня 2017 року. Другий етап проекту розпочався в квітні 2017 року і завершиться у березні 2019 року. 

Учасниками проекту стали 60 регіональних медіа (телебачення, радіо, онлайн та друковані ЗМІ). Впродовж певного часу журналісти мали можливість спілкуватися, навчатися та отримувати інформацію на прес-брифінгах, спеціалізованих вишколах, навчальних візитах. Організатори провели 6 прес-брифінгів з представниками офісу віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

Також відбулося 10 виїзних вишколів у різних містах України (охопили північ, південь, захід, схід країни). Провідні польські та українські експерти розповідали журналістам про євроінтеграційні реформи, директиви "Угоди про Асоціацію Україна – ЄС" та зв'язок євроінтеграції з процесом внутрішніх реформ в Україні. Особливо відчули на собі європейський стиль життя та побачили Європу з середини журналісти, які відвідали Бельгію, Литву та Естонію. В рамках візитів відбувалося знайомство з політичними, соціальними інституціями, а також з культурним життям країн. 

Одним із 15 переможців, які створювали матеріали на європейську тематику, став телеканал "ВІККА" з проектом "Євроцензор". 10 програм про те, як Угода впливає на владу, бізнес і життя громади. Ми розповідали нашим глядачам про якість питної води, органічну продукцію, стандарти безпеки в закладах громадського харчування, децентралізацію, молочні кооперативи, експорт молочної продукції до Євросоюзу, стандарти якості харчової продукції, поводження з відходами, європейські цінності, модернізацію житла, енергоефективність. 

22 лютого в Києві відбулася підсумкова конференція за участі всіх учасників проекту "Точне відображення угоди про Асоціацію Україна – ЄС в українських медіа". Говорили про втілення Стратегії комунікування європейської інтеграції України, євроінтеграційні реформи, грантові проекти та плани на майбутнє.

Проект втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями "Інтерньюз – Україна" та "Товариство Лева" та реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми "Підтримка демократії", що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут