Яким буде новий парламент – КВУ (інфографіка)

Понад 6,5 тисяч кандидатів претендують на місце в парламенті. Комітет виборців України проаналізував якість саме тих кандидатів, що мають найбільше шансів на перемогу.

КВУ порівняв якість виборчих списків популярних політсил, а також лідерів виборчих перегонів в мажоритарних округах.

На місце в парламенті цього року претендують 6614 кандидатів, в тому числі 3119 за списками 29 партій і ще 3495 – в мажоритарних округах. Фактично, конкурс сягає 16 кандидатів на 1 парламентське крісло.

Комітет виборців України проаналізував верхівку виборчих списків 6 популярних партій, що за результатами соцопитувань мають шанси подолати 5% виборчий бар’єр (Батьківщина, Блок Петра Порошенка, Громадянська позиція, Народний фронт, Радикальна партія ляшка, Сильна Україна), а також 558 фаворитів перегонів в мажоритарних округах, за даними регіональних відділень КВУ.

Однією з особливостей кампанії є включення до партійних списків нових облич, включно із громадськими активістами (В. Шабунін, В. Сюмар, С. Заліщук, Г. Гопко та ін), журналістами (М. Найєм, С. Лещенко), а також представниками добровольчих батальйонів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході держави.

Верховна Рада України нового, VIIІ скликання, буде сформована переважно за партійними списками – 225 депутатів. 199 місць займуть депутати, обрані від мажоритарних округів.

Ще принаймні 26 місць в парламенті залишаться вакантними на невизначений час – за оцінками Центральної виборчої комісії, вибори не відбудуться в 6 округах Луганської області та 8 – Донецької області. Крім того, пустими залишаться 10 місць від округів АРК Крим та 2 – від Севастополя.

293 місця у Раді мають шанс зайняти нові обличчя:

– 109 представників бізнесу, топ-менеджменту та юриспруденції;

– 92 чиновники та представники самоврядування;

– 38 активістів та журналістів;

– 16 діячів культури, спорту, освіту та медицини;

– 15 військових;

– 23 інші депутати (тимчасово непрацюючі, пенсіонери, помічники депутатів та інші).

131 місце мають шанс зайняти старі обличчя:

– 35, що голосували за диктаторські закони 16 січня;

– 21 корупціонер та/або порушник прав людини за критеріями руху "ЧЕСНО";

– 75 інші депутати.

Джерело: КВУ

Моделюючий аналіз майбутнього парламенту можна переглянути ТУТ.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net