Як зупинити дитячі самогубства? Головний освітянин Черкас озвучив шляхи вирішення проблеми

10 червня у Черкасах трапився третій випадок дитячого самогубства з початку 2021 року. 14-річна дівчина шляхом повішання позбавила себе життя.

За словами головного освітянина міста Ігоря Волошина, причиною цього стало нерозділене кохання. До цього два хлопчики також закінчили життя самогубством.

«Мене, як небайдужої людини, як освітянина, як директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, дуже турбує така жахлива ситуація. Я вважаю, що ми ВСІ (батьки, педагоги, чиновники, суспільство) недопрацьовуємо і безвідповідально ставимося до ситуації з дитячим самогубством у країні», – зауважив Ігор Волошин.

Зазначимо, минулого року в Україні, зафіксували 137 суїцидів серед дітей від 8 до 17 років. Найбільше їх скоюють діти від 14 до 17 років. Частіше — хлопчики, вдвічі рідше — дівчата.

На своїй сторінці у Facebook фахівець запропонував на обговорення можливі шляхи вирішення проблеми:

  1. За ініціативи міського голови Анатолія Бондаренка створити міську гарячу лінію для дітей і батьків, де будуть задіяні спеціалісти департаменту освіти та гуманітарної політики, департаменту охорони здоров’я та медичних послуг, департаменту соціальної політики, служби у справах дітей, центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.
  2. Розробити нову дієву міську програму співпраці із правоохоронними органами щодо попередження можливих самогубств.
  3. Активізувати Програму тренінгів /навчань вчителів /соцпедагогів /класних керівників для виявлення дітей, яких можна зарахувати до групи ризику.
  4. Запровадити дієві уроки для дітей щодо роз’яснення з попередження самогубств.
  5. Активізувати роботу гуртків позашкільної освіти та закладів культури, спортивних гуртків та секцій тощо. Задіяні поза школою діти менше приділятимуть увагу всіляким «дурощам».
  6. Розробити соціальну рекламу здорового способу життя, критику самогубств, пропаганду любові до життя.
  7. Запровадити та акцентувати увагу на курсах морально-духовного спрямування. Зокрема, мова йде і про непідтриманий більшістю депутатів Черкаської міської ради курс «Основи сім’ї».
  8. Започаткувати співпрацю із Духовною радою Черкащини.
  9. Пожвавити роботу міжфракційного об’єднання депутатів-християн у частині роботи над моральними, духовними, соціальними, освітніми та виховними проектами.

Також головний освітянин опублікував гарячі лінії, за якими діти і дорослі можуть отримати психологічну підтримку:

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних); 11-61-11 (безкоштовно з мобільних) – Національна дитяча гаряча лінія;

15-47– безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства;

116-123 – безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства.

Як повідомляв сайт vikka.ua, з життям покінчила учениця восьмого класу школи №2. Нещодавно, 28 травня, укоротив життя ще один учень цієї школи.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
2 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Валентина
Валентина
5 місяців тому

Як ви збираєтеся активізувати роботу гуртків спортивного спрямування? Огорожуватимете чотирьох метровими парканами футбольні поля?? Папір все витримає…

Олена
Олена
5 місяців тому

Жодного пункту про те, як навчати батьків ставитись до дітей в підлітковому періоді, починати потрібно із нас, із батьків, нерозділене кохання,” синій кит”, булінг з боку вчителів чи однолітків і т.д. це все другорядне, все починається із батьків, все починається із нашого егоїзму, який породжує егоїзм наших дітей у 10кратному вимірі. Тільки ми є причиною того, що відбувається з нашими дітьми, і розуміємо ми це, тільки тоді, коли трапляється горе.

Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net