додому Новини Черкащина Як пережити спеку? Поради від фахівців Черкащини

Як пережити спеку? Поради від фахівців Черкащини

0
162
спека поради

Спека повернулася в Україну, тож важливо особливо уважно ставитися до здоров’я — свого і найуразливіших близьких: дітей, людей літнього віку та тих, хто має хронічні захворювання.

Далі: як захиститися від впливу високих температур та що робити, якщо стався тепловий удар. Інформує Черкаський ЦКПХ.

Як захиститися від впливу спеки
  • Пийте більше води. Не чекайте на відчуття спраги — пийте регулярно. Утримайтеся від алкоголю, солодких або кофеїновмісних напоїв.
  • Вживайте легку їжу, що містить багато рідини. Їжте овочі, фрукти, салати та нежирні білкові страви. Уникайте важкої та жирної їжі, а також зменште споживання солі й перероблених продуктів (ковбасних виробів, закруток, хлібобулочних).
  • Уникайте перебування на сонці з 11:00 до 16:00. Якщо потрібно вийти надвір — вдягайте капелюх, світлий вільний одяг з натуральних тканин, користуйтеся сонцезахисним кремом широкого спектра дії з SPF 30 або вище.
  • Зберігайте прохолоду вдома. Зачиняйте і зашторюйте вікна у денний час, провітрюйте приміщення рано-вранці, ввечері та вночі. Якщо користуєтесь кондиціонером, не встановлюйте одразу занадто низьку температуру — знижуйте її поступово.
  • Охолоджуйте тіло. Можна прикладати прохолодні компреси до зап’ясть, шиї чи чола. Освіжаючий душ — також гарна ідея.
  • Обмежте рухову активність. Якщо маєте справи, які вимагають фізичних зусиль, — краще плануйте їх на ранкові або вечірні години.

спека тепловий удар

Що таке тепловий удар?
Тепловий удар – це небезпечний стан, який може розвиватися у людини, яка довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу і вимагає невідкладної допомоги лікарів.
Коли варто запідозрити тепловий удар?
Якщо ви піддавалися впливу екстремальних температур, а тепер почуваєтеся зле, то про те, що ви маєте тепловий удар, можуть свідчити такі симптоми:
сплутаність свідомості, дезорієнтація,
  •  нудота і блювання,
  •  сильний головний біль,
  •  прискорене серцебиття, утруднене дихання,
  •  почервоніння шкіри, суха і гаряча на дотик шкіра,
  •  короткочасна втрата свідомості,
  •  підвищення температури тіла,
  •  втома.

спека тепловий удар

 Що робити, якщо тепловий удар стався?
 Якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте за номером 103 – диспетчер допоможе вам сконтактувати з лікарем та за потреби надішле бригаду екстреної медичної допомоги.
  1.  Перейдіть або перенесіть постраждалого у затінене прохолодне місце.
  2. Почніть охолоджувати постраждалого. Використовуйте прохолодні вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах), щоб знизити температуру тіла.
  3. Якщо постраждала людина при тямі, давайте їй пити воду, але невеликими порціями.
  4. Якщо вона блює — покладіть її на бік.
  5. Стежте за станом людини: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги.
Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків, тому важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу. Бережіть себе і дбайте про інших.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я