Як голосували черкащани: ЦВК оголосила офіційні результати виборів Президента

Центральна виборча комісія встановила та оголосила офіційні результати чергових виборів Президента України. Відтак новообраним главою держави став шоумен Володимир Зеленський. Відповідний протокол було підписано на засіданні ЦВК у вівторок, 30 квітня, пише "Укрінформ".

"За підсумками повторного голосування обраним президентом є кандидат на пост Президента України Володимир Зеленський", − оголосила голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук.

Протокол складено на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування на президентських виборах 21 квітня. Його підписали 15 присутніх на засіданні у вівторок членів ЦВК з 16-ти. Як поінформувала Сліпачук, член ЦВК Ірина Єфремова відсутня на засіданні з поважних причин.

За результатами другого туру, перемогу здобув Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% українців, або 13 млн. 541 тисяча 528 громадян.

Петра Порошенка підтримали 24,45 % виборців, або 4 млн 522 тисячі 450 громадян.

Найбільшу підтримку Зеленський отримав у Луганській області − 89,44%, 87,21% − в Одеській, 85,52% − Миколаївській, 86,55% − Запорізькій, 86,94% − Донецькій, 87,25% − Дніпропетровській, 86,88% − Харківській.

Порошенко випередив опонента лише у Львівській області та закордонному окрузі.

На Черкащині ж Володимира Зеленського підтримали 77,43% виборців, за Петра Порошенка проголосувало 20,13% жителів нашого регіону.

 

 

Нагадаємо, що 21 квітня відбувся другий тур голосування на чергових виборах Президента України. Після першого етапу кандидатами на пост глави держави були Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

Явка виборців у день повторного голосування в Україні становила 62,09%, за кордоном — 13,33%.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном працювала 101 виборча дільниця.

Водночас, згідно з рішенням Центральної виборчої комісії президентські вибори не організовувалися і не проводилися на території анексованого Криму та у 12-ти із 21 виборчих округів Донецької області й у 6 округах із 11-ти в Луганській області.

139 українським громадським організаціям було надано право мати офіційних спостерігачів під час президентських виборів. Крім того, ЦВК зареєструвала 2700 офіційних спостерігачів від 20 міжнародних організацій та 21 іноземної держави.

Затверджений Центрвиборчкомом загальний кошторис проведення чергових виборів Президента України становив 2,3 млрд. грн.

Новообраний Президент України вступає на посаду не пізніше як через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, наприкінці червня в трьох нових ОТГ відбудуться перші вибори.

Ми не набридаємо. У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут