Як діють освітні заклади Черкас в умовах війни розповіла Анастасія Чубіна

Про те, як черкаські освітяни поєднують навчальний процес із допомогою Збройним Силам України та переселенцям, розповідає заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна. Інформація була опублікована на сайті Черкаської міськради.

Насамперед заступниця міського голови зауважила, що в онлайн режимі вже відновлено навчальний процес у школах.

– Звичайно, батьки повинні розуміти, що ми живемо у воєнний час, тож якщо лунає сигнал «Повітряна тривога», треба йти в укриття. Тобто розумно коригувати навчальний процес і безпеку життя. Важливий нюанс: до навчання у загальноосвітніх закладах міста можуть долучатися й учні з числа внутрішньо переміщених осіб. Батькам (або особам, які їх заміняють) потрібно лише подати за місцем тимчасового перебування до найбільш зручної школи заяву на тимчасове відвідування закладу за індивідуальною формою, – розповідає Анастасія Чубіна.

За словами Анатасії Чубіної, немісцевим учням буде видано довідку-витяг із зафіксованими досягненнями за період навчання, аби вони могли її надати у школу за постійним місцем проживання.

Для учнів випускних класів (9-х, 11-х), якщо вони не можуть повернутися до шкіл, у яких навчалися до початку війни, рекомендовано організувати навчання за екстернатною формою (відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2021 року № 160).

Вчителі черкаських шкіл долучаються до Всеукраїнського інтерактивного онлайн-розкладу. Його створили Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна для організації навчання великої кількості дітей, в тому числі евакуйованих. Зокрема, вчителька української мови та літератури Черкаського гуманітарно-правового ліцею Катерина Молодюк проводить он-лайн уроки для учнів усієї держави.

Школи міста в цей непростий для України час згуртувалися і максимально допомагають нашим військовослужбовцям і переселенцям. Включилися в роботу всі: педагоги, учні та їхні родини і сусіди. Збирають гуманітарну допомогу, роблять консерви і тушкованки, плетуть маскувальні сітки та шкарпетки, приймають вимушено переміщених осіб, забезпечують укриття для містян під час «тривоги» і багато інших добрих справ для нашої Перемоги. Зокрема, пункти плетіння сіток діють практично в усіх закладах загальної середньої освіти та позашкілля з самого початку військових дій. Оголосили прийом тканин, основ для сіток і кипить робота.

У Черкаській гімназії № 9 ім. О.М. Луценка створили цех із виготовлення високоякісних кровоспинних турнікетів натівського зразка. Виготовляють більше 100 штук у день цього надзвичайно потрібного і дефіцитного медичного обладнання, що зберегло життя не одного захисника.

Черкаська ЗОШ №26 налагодила цех із виробництва тушкованок, причому вже не тільки м’ясної, а й рибної консервації. Люди активно відгукнулися і принесли банки і кришки для консервації, несуть продукти…

У Черкаській СШ №28 ім. Т.Г. Шевченка печуть смачну здобу для потреб воїнів та переселенців. Зокрема, дві партії по 1000 булочок дали у дорогу переселенцям, які вирушали потягом з Черкас до Львова. Постійно збирають для потреб дітей переселенців печиво, вафлі, цукерки та чай.

Інформація про потреби шкіл регулярно оновлюється на їх офіційних сайтах.

Незмінними залишаються потреби у продуктах харчування, одноразовому посуді та добровільних помічниках, тому освітяни запрошують усіх небайдужих містян прилучитися до благородної справи захисту України.

Черкаське дошкілля об’єднується разом зі школами, щоб готувати їжу для українських захисників. Зокрема, колективи дитячих садків №45, 46 та 55 співпрацюють із ЗОШ №18, 10 та 2 відповідно. До них приєдналися кухарі садочків № 43, 37, 59. Невтомні жінки щодня готують сотні порцій гарячих страв для Збройних Сил України і Територіальної оборони.

– Школи нашого міста теж долучилися до прийому переселенців: у ЗОШ №15, 32 і 33 обладнано тимчасові притулки. Тішить, що усе, потрібне для переселенців, шкільна громада зібрала буквально за лічені години. Наголошу, що у місті діє Гуманітарний центр Черкаської міської ради, до якого можуть звернутись і отримати допомогу всі українці, які втратили домівку, – говорить заступниця Черкаського міського голови Анастасія Чубіна.

Читайте також: у черкаській школі виготовляють медичне обладнання для потреб ЗСУ (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net