Водохреща 2021: що треба знати про ритуальне купання в ополонці

Чи може одноразове купання на Водохреща загартувати і зміцнити ваш організм? Попри те, що багато людей у це вірять, холодна вода може бути корисною лише, якщо загартовуватися регулярно.

Якщо завтра, 19 січня, ви плануєте долучатися до хрещенських купань, то варто підготуватися завчасно. Рекомендації поширює Центр громадського здоров’я.

– Знайдіть спеціально обладнані для купання місця із перевіреним дном.

– Обов’язково зробіть руханку перед тим, як зайти у воду.

– Зніміть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. Наприклад, кільця сповільнюють рух крові в пальцях, а отже вони швидше замерзнуть.

– Не пірнайте одразу ж із головою – це може призвести до різкого охолодження організму. Натомість робіть це поступово: намочіть обличчя, груди, живіт та спину, а вже потім занурюйтесь по шию.

– Перебувайте у воді не довше 3-5 секунд.

– Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий, аби зменшити холодове навантаження. Добре продумайте, що вдягнути, аби могти зробити це швидко й пальці рук не оніміли – теплий одяг має бути з мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, а взуття – без шнурівок.

– Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.

– Щоби не замерзнути – рухайтесь. Можна підстрибувати на місці, ходити, зробити кілька простих вправ чи просто обніматися, коли є з ким. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете.

– Візьміть із собою термос із чаєм.

– Не забувайте, алкоголь створює лише ілюзію тепла і натомість призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до холоду.

– Долучайтеся до хрещенських купань лише, якщо повністю здорові. Не варто купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років. За старшими дітьми слід пильно стежити дорослим.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на початку тижня морозна погода на Черкащині утримається.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут