Чотири сотні демобілізованих бійців із Черкащини стали на облік у військкоматі. Вони вже подали свої документи на присвоєння статусу учасника АТО. Про це vikka.ua повідомили у прес-службі Черкаської облдержадміністрації.
За словами заступника обласного військового комісара, набуття статусу демобілізованими бійцями триватиме кілька місяців. Стільки часу потребує процедура.
"У кінці травня та червні ми очікуємо до тисячі демобілізованих військових, – зауважив Олег Захаренко. – А зараз саме розпочалася нова хвиля мобілізації. Найбільше проблем маємо з оповіщенням осіб призовного віку та їхнім розшуком. Родичі переважно кажуть, що вони не проживають за місцем реєстрації".
Голова Черкаської ОДА закликав правоохоронців і владу на місцях активніше співпрацювати з військкоматами. А також залучати авторитетних осіб для роботи з призовниками та добровольцями.
" Натомість для демобілізованих бійців, навіть без відповідного статусу, слід створювати всі необхідні умови, – наголошує Юрій Ткаченко. – Найперше відправляти їх до обласного Центру реабілітації учасників АТО. У лікарнях області вже відкрито понад 370 палат для цієї категорії пацієнтів. Також у цих закладах мають бути психологи. На Черкащині невдовзі запрацює і "гаряча лінія", де демобілізовані бійці зможуть отримати всю потрібну інформацію".
Уже цієї п’ятниці на сесії облради мають ухвалити програму підтримки й адаптації демобілізованих бійців. У ній, нагадаємо, передбачена низка пільг для військовиків. Це – і звільнення їхніх родин від сплати комунальних послуг, і безкоштовне харчування дітей в освітніх закладах, і відкриття "єдиного вікна" у ЦНАПах тощо.