Обласна рада віддає в руки бізнесменам ласі шматки природних ресурсів регіону, які навіть екс-голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб повертав державі, пише видання "Кропива"
Видання пише про передавання майже 9 тис. га реліктових лісових угідь, розташованих у Черкаському районі (так зване урочище "Кам'яна Дубина"), 21 січня обласною радою в оренду на 49 років ТОВ "Мисливське господарство Камяна Дубина".
Тулуб – збирач лісових угідь
Урочище "Кам'яна Дубина" розташоване між селами Мошни та Тубільці. До жовтня 2013 року урочищем користувалася ТОВ "Українська гірничо-металургійна компанія "Кам'яна Дубина". Однак за наполяганням саме екс-губернатора Сергія Тулуба угіддя були повернуті у власність держави. Компанія добровільно відмовилася від користування урочищем. Відмову погодили депутати облради 25 жовтня 2013 року.

Після того, як угіддя стали "нічиї", у 2013 році до екс-губернатора топтали стежку місцеві бізнесмени. Мовляв, усі мають мисливські угіддя, а ми – ні. Проте губернатор сказав – ні.
Після зміни влади голова Черкаської РДА Костянтин Омаргілієв почав лобіювати передавання угідь новоствореному товариству.
"Зараз вищезазначеними мисливськими угіддями ніхто не користується. На цій території не проводяться біотехнічні заходи, спрямовані на поліпшення умов існування, розмноження, регулювання та збільшення чисельності мисливських тварин, їх відтворення, надання послуг мисливцям щодо здійснення полювання", – йшлося у пояснювальній записці проекту рішення, яке підтримали депутати обласної ради.
Ухвалене рішення та пакет документів направлено до Державного агентства лісових ресурсів України.
Стратегія державного розвитку зачекає
5 березня 2015 року на черговій сесії Черкаської обласної ради планується затвердити "Стратегію регіонального розвитку Черкаської області на період до 2020 року" (перше питання порядку денного). Стратегія розробляється на основі відповідної Державної стратегії регіонального розвитку, яка була затверджена Кабміном в серпні 2014 року.
У ній як одні з основних цілей записані:
збереження в регіонах біологічного та ландшафтного різноманіття, відтворення природних комплексів, земельних та водних ресурсів, формування національної екомережі;
раціональне використання рекреаційних ресурсів територій та об’єктів природно-заповідного фонду для формування економічного середовища та розвитку сфери зайнятості населення в регіонах;
підвищення рівня обізнаності населення щодо цінностей територій та об’єктів природно-заповідного фонду і залучення населення до управління ними;
збереження історико-культурних цінностей та природної спадщини, забезпечення в регіонах доступності до культурної та природної спадщини.
Згідно ж неї, в Черкаській області на 01.01.2017 року відсоток площі об'єктів природно-заповідного фонду від загальної площі області повинен зрости більше ніж у два рази і становити 6,6 % , а на 01.01.2021 – аж 9 %.
Як вдалося дізнатися з відкритих джерел в екологічних організаціях, урочище "Кам'яна Дубина" є одним із об’єктів лісового фонд, які чи не найкраще підходять для реалізації державної стратегії в цьому напрямку.
Урочище "Кам'яна дубина" розташоване в межах заплави Дніпра. В минулому, до створення каскаду дніпровських водосховищ, територія урочища була островом, утвореним заплавою Дніпра, та дельтою Росі, яка в період весняних повеней значно підтоплювалась дніпровськими паводковими водами. Сьогодні урочище – мішаний ліс, частково природного походження, з домінуванням соснових насаджень. Цінність очевидна всім. Окрім депутатів облради, які передали 8858 га урочища для ведення мисливського господарства на 49 років товариству з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Кам’яна дубина".
Згідно Закону України "Про природно-заповідний фонд", полювання заборонено в більшості об'єктів природно-заповідного фонду, тож втрачено можливість збільшення природно-заповідного фонду за рахунок урочища.
Влада Черкащини обрала шлях надання цих лісових угідь у приватне користування – замість виконання державної стратегії.
Щасливі орендарі
Можна припустити, що чиновники ОДА, які готували процес передавання угідь в приватне користування, керувалися мотивами розвитку приватного бізнесу на Черкащині.
І все ж автори публікації вирішили дізнатися, хто ці щасливі люди, в угоду яким відклали процес реалізації державної стратегії. Виявилося, у цій справі фігурують доволі впливові люди, зокрема, вагомий у Черкасах бізнесмен Андрій Бородай. Він не займається публічною політикою, є своєрідним "сірим кардиналом" у м. Черкаси, має впливи на ухвалення рішень і у стінах Черкаської ОДА, останнім часом активно опонує міському голові Сергію Одаричу та його соратнику Михайлу Бродському. Займається будівельним бізнесом, роздрібною торгівлею продуктів.
Так вдалося встановити, що засновником ТОВ "Кам'яна Дубина" є ТОВ "Компанія з управління активами "Град-інвест).

Серед засновників "Град-інвесту" є Холодний Олег Віталійович.

Також Олег Холодний є генеральним директором ПП "Бізнес-гранд", засновником якого є Андрій Бородай. Зараз це підприємство проходить процедуру банкрутства.

До того ж ТОВ "Град-інвест" є серед засновників іншого ТОВ "Сладкарниця" разом з близькою родичкою Андрія Бородая – Оленою Бородай.

Тож опосередкований зв'язок очевидний. Очевидно і те, що такі вагомі питання ціною у майже 9 тис. га з вищеназваного переліку осіб засновників могла вирішити лише одна людина.