НовиниВідкриті кордони та дешевші продукти: чого чекати черкащанам від...

Відкриті кордони та дешевші продукти: чого чекати черкащанам від безвізу

-

- Advertisment -

У Європарламенті зробили перший крок назустріч Україні для вступу в ЄС, проголосувавши 6 квітня за безвізовий режим. Попри те, що остаточне запровадження безвізу можливе лише влітку, чимало громадян уже радіють такому рішенню. Про зміни та нові можливості українців у разі запровадження безвізового режиму з ЄС сайту vikka.ua розповіли експерти.

"Попереду в України ще 3 ключових точки: голосування послів ЄС – 26 квітня; голосування Ради – 11 травня; підписання – орієнтовно 15 травня. Врешті після публікації орієнтовно 22 травня, приблизно із 11 червня почне працювати безвіз", – зазначає голова черкаської ГО "Академія стратегічних досліджень" Сергій Пасічник.

За його словами, безвізовий режим буде вигідний у першу чергу людям молодшого і середнього віку, оскільки це більш мобільна категорія, яка частіше виїздить за кордон з туристичною, бізнесовою, навчальною метою.

"Головний клопіт, який зникає – це оформлення візи і залежність від прийняття чи неприйняття цього рішення. Наразі люди зможуть адекватно планувати мандрівки по Європі, аби щось побачити, дізнатися, купити, – констатує експерт. – Те, що розказують кремлівські пропагандисти, мовляв, у українців все одно немає грошей і ніхто їздити не буде, – це неправда. Ціни на продукти й одяг у Європі на рівні українських, а то й нижче. Вартість поїздок, лоукост-перельотів так само нижча українських аналогів. Тому для багатьох українців це може стати наочним прикладом того, чому європейські правила, умови і рівень життя пов’язані між собою і чому їх потрібно впроваджувати в Україні".

epochtimes.com.ua

Експерт із візового консалтингу черкасець Олександр Оськін додає: українцям для в’їзду в країни ЄС потрібно буде мати біометричний паспорт, підтвердження мети поїздки та спроможність її фінансово забезпечити. Але тепер не доведеться кілька разів їздити до візового центру чи консульства, записуватися в чергу на подачу документів, платити консульські збори та оплачувати послуги сумнівних посередників. Єдине, що потрібно буде придбати – страхування для подорожуючих, все інше – ситуативно від мети та цілі поїздки.

"Я не погоджуюсь із думкою, що після "відкриття кордонів" більшість українців не відчує різниці, зважаючи на їх скрутне фінансове становище. Я досить часто подорожую в сусідню Польщу, буваю і в інших країнах ЄС. Іноді в мене таке враження, що під час подорожей я витрачаю стільки ж, коли живу в Україні", – каже Олександр Оськін.

Він наголошує: найдорожче в Європі – це проживання, переїзди та перельоти. Але на Заході працює правило: чим раніше замовиш квиток, тим дешевше він обійдеться.

"Я неодноразово подорожував між містами за менш ніж 1 євро (20-30 гривень) у комфортабельних автобусах з вай-фаєм та розетками під сидінням. Літав із Польщі у Швецію за 700 гривень в обидві сторони. Жителі ЄС масово користуються лоукостами та вишукують знижки і спеціальні пропозиції. Українці теж повинні використовувати ці інструменти, якщо цінують свої гроші. Ті хто спекулює на безвізі з зарплатою в 3200 гривень, перші скористаються цією можливістю", – переконаний фахівець.

Ще однією перевагою безвізу стануть більш вільні торговельні кордони. Це, на думку генерального директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, має позначитися і на рівні цін в Україні.

"За рахунок конкуренції ціни на ввезену з-за кордону продукцію будуть знижуватися. Що стосується вартості вітчизняної продукції, безвіз також стане фактором впливу. Зараз ціни диктують не мережі, а виробники. Тому, звісно, конкуренція між виробниками буде впливати на вартість товару. У першу чергу подешевшати можуть продукти з обмеженим терміном зберігання", – зауважує Олексій Дорошенко.

Однак, за його словами, на вартість деяких видів продукції безвіз не вплине, оскільки монополісти можуть не дати можливості завезти на ринок продукцію з-за кордону.

"Зокрема це стосується виробників м’ясної продукції. Наприклад, різниця у ціні на м’ясо в різних областях може становити +/– 20 гривень. Це не нормально. Це не є вільний ринок", – наголошує він.

Фахівець додає: на українському ринку може побільшати продуктів харчування із Польщі, адже там ціни на них нижчі. А ось побутова хімія і косметика, ввезена з Росії, не зникне з полиць України, адже вона більш конкурентна за ціною, ніж європейська.

Як повідомляв сайт vikka.ua, школярка з Черкас представлятиме ІТ-галузь міста в Європі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Побив касира і забрав цигарки: у Черкасах затримали чоловіка

Черкаські патрульні по гарячих слідах затримали ймовірного грабіжника. Екіпаж патрульних отримав виклик на службовий планшет "Грабіж". Оперативно прибувши на місце...

На Черкащині попрощаються із загиблим воїном

Канівська громада втратила 24-річного жителя села Хмільна, захисника України Олександра Садового. Про це повідомляє пресслужба Канівської міськради.  Після строкової служби...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x