Велика вода: весняну повінь готуються "зустрічати" у чотирьох районах Черкащини

Разом із теплою весняною погодою на Черкащину можуть прийти і природні катаклізми. Вже наприкінці лютого, за даними гідрологічних досліджень Укргідрометцентру, на більшості річок Черкащини формування вираженого весняного водопілля, що буде вищим за останні три роки. Тим часом найвища загроза весняного водопілля очікується у середині березня. До чого готуватися черкащанам та до чого вже готуються відповідні служби – дізнавався сайт vikka.ua.

Як поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, за величиною максимальних рівнів і витрат води цьогорічне водопілля очікується близьким до середніх багаторічних значень, чого не спостерігалося останніми роками, а у разі інтенсивного й дружнього сніготанення можна розраховувати на дещо вищу за норму весняну повінь.

Цьогорічна зима по температурі відповідає кліматичній нормі, однак за останні п’ять років вона видалася найхолоднішою. Це зумовило значне промерзання грунту та утворення стійкого льодоставу. А достатня кількість опадів при низьких температурах зумовило достатнє снігонакопичення.

Результати останньої снігомірної зйомки у басейнах майже усіх річок області показують, що снігозапаси перевищують середні багаторічні значення на цю дату. Так, середня висота снігового покриву становить 6-32 см при нормі 9 см, а запаси води в сніговому покриві від 13 до 68 мм при нормі 25 мм. Привертає увагу значне промерзання грунту – 37-64 см при багаторічних значеннях на цю дату 37 см.

Водночас на водних об’єктах утримується льодостав, а його товщина на Кременчуцькому водосховищі сягає 40-45см, що не так часто можна спостерігати в останні роки.

"До кінця лютого у зв'язку з відлигою та опадами переважно у рідкій фазі спостерігатиметься сніготанення. Існуватиме загроза локальних підтоплень талими водами, особливо у понижених формах рельєфу. Тому вже зараз владі на місцях доцільно організовувати роботи з очищення русел річок, систем водовідведення, дренажних систем, а також підтримання в належному стані гідроспоруд", – зазначив Віталій Постригань.

За словами в.о. начальника Управління цивільного захисту Черкаської ОДА Миколи Шевчука, відповідно до аналізу попередніх років найвища загроза весняного паводку можлива у чотирьох районах Черкащини. 

"Найбільша імовірність виходу річок з берегів – у Катеринопільському районі. Також підвищення рівня вод можливе у окремих населених пунктах Канівського, Чигиринського та Черкаського районів", – повідомив чиновник та додав, що унаслідок різкого потепління також існує ризик льодоходу.

zakarpattya.net.ua

У разі підтоплення рятувальники виїжджають на місце і відкачують воду. Щоб попередити, органи виконавчої влади і місцевого самоврядування повинні в комплексі організувати розчистку дренажних каналів, підготувати водоскидні споруди для своєчасного скидання надлишку води, заготувати запас мішків піску, щоб у разі необхідності можна було спорудити додаткову захисну дамбу тощо.

УДСНС області

Аби бути готовим до надзвичайних ситуацій, в області розробили спільний план дій ДСНС, підрозділів міністерств і відомств, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо пропуску льодоходу, весняної повені та паводків. Для цього в Управлінні ДСНС області склали карту-схему зон можливого підтоплення. Надзвичайники не виключають навіть проведення підривних робіт, якщо виникне необхідність захисту дамб і мостів від можливих льодових заторів.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаського курсанта нагородили нагрудним знаком за врятоване життя дитини.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут