В одну із черкаських лікарень хочуть придбати новий мамограф (Фото)

У Черкаській центральній районній лікарні хочуть придбати сучасний мамограф. На це з державного бюджету уже передбачили 2,5 млн. грн. субвенції. Долучилася до співфінансування й Червонослобідська ОТГ. Вона спрямувала до районного бюджету 800 тисяч гривень.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

ck-oda.gov.ua

Однією з найбільш поширених онкопатологій у жінок всього світу є рак молочної залози. Починаючи з 40-річного віку, кожна жінка повинна проходити скринінгову мамографію раз на 1-2 роки. Своєчасна діагностика пухлин молочної залози та передпухлинних станів значно підвищує шанси на успішне одужання. Аби зберегти здоров’я і життя жінок Черкаського району, ще на початку року адміністрація ЦРЛ ініціювала питання придбання мамографа.

Відповідно до переліку послуг, що надаватимуться пацієнтам у амбулаторних умовах в межах Програми медичних гарантій, виділили пакети пріоритетних медичних послуг інструментальних досліджень для ранньої діагностики найбільш поширених онкологічних захворювань: гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія та мамографія. Цей напрям визначено пріоритетним у сфері охорони здоров’я у 2020-2022 роках.

При мамографії пацієнтка не піддається ніякому ризику, тому що рентгенівська доза опромінення у сучасних мамографів низька, крім того низька рекомендована частота досліджень.

Як повідомляв сайт vikka.ua, за добу на Черкащині коронавірус виявили ще у 113 осіб.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут