В ОДА кажуть, що їхні листи – не намагання запровадити цензуру (документ)

Сьогодні інтернет-видання "Дзвін" опублікувало копію листа за підписом заступника голови ОДА Юрія Саса до керівників комунальних газет.

У ньому він просить надсилати PDF-версію газети в день друку видань. Видання "Дзвін", до якого причетний екс-нардеп від ВО "Батьківщина" Леонід Даценко, побачило в листі елемент цензури.

Пізніше Юрій Сас пояснив виданню "Нова Доба" мету свого листа.

"Це прохання зовсім не передбачає цензурування і не вимагає надсилати газету ДО її виходу, – сказав Сас. – Справа в тому, що в паперовому вигляді газета, скажімо з Жашкова, може йти Укрпоштою 2-3 дні, а резонансна інформація розходиться дуже швидко, і ми ще не в курсі, а місцеві жителі уже дорогу перекривають"

"Спочатку ми планували просити газету у відсканованому варіанті, проте не у всіх редакціях є відповідна техніка. Тому найпростіше виявилося працювати з ПДФ-варіантом, який висилають у друкарню. І просимо ми його не до, а в день виходу газети. Тобто тоді, коли її отримають усі інші читачі. Ні про яку цензуру не йдеться, і якщо такі випадки будуть на місцях, то я сам буду активно з цим боротися", – виправдався заступник голови ОДА.

Натомість директор департаменту інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Черкаської облдержадміністрації Сергій Пасічник у Facebook опублікував "уточнений" варіант листа.

"Варто було ОДА звернутися до редакторів комунальних газет з проханням надсилати їхні електронні версії, аби не чекати, поки друковані прийдуть поштою, як у цьому чомусь побачили цензуру. Спробую пояснити: цензурувати можна щось, поки воно не надруковано. І ще – треба бути чесними до кінця. Варто було надрукувати і другого листа, яким (як тільки виникли питання) було уточнено, що мова йде про електронну версію гаезти, яка вже вийшла в друк", – написав Пасічник.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net