В міграційній службі розповіли, чи потрібно міняти паспорти на ID-картки і скільки це коштує

У Головному управлінні Державної міграційної служби (ДМС) запевнили, що термін дії паспорта-книжки у 2020 році не закінчиться. У планах паспортистів є проект, пов’язаний із повним переходом на ID-картки, але поки що жодних офіційних розпоряджень немає, пише Realist.

Раніше керівники профільних міністерств неодноразово анонсували, що повний перехід на ID-картки повинен відбутися до 2020 року. Так, ще у 2015 році міністр МВС Арсен Аваков писав у Facebook, що "законом України передбачено п’ятирічний перехідний період".

Є і суто практичні плюси: так, ID-картка дозволяє користуватися онлайн-режимом надання держпослуг. А більшу частину сервісів влада обіцяє все-таки перевести в онлайн.

Загалом головна перевага ID-картки – це безпека, адже підробити її практично неможливо. Також ID-паспортом набагато зручніше користуватися, ніж паперовим, оскільки він менший за розміром і набагато більш зносостійкий. Головний мінус ID-картки — термін дії і пов’язані з ним витрати на отримання нового.

Зараз ID-картки видають безкоштовно особам, які досягли 14 років. Іншим доведеться заплатити близько 10% від суми мінімальної заробітної плати. Загальна вартість адміністративного збору станом на 2018 рік становить 279 грн. Отримання ID-картки за прискореною процедурою – за 10 днів – обійдеться в 366 грн.

Як повідомляв сайт vikka.ua, до літа черкащанам обіцяють налагодити вчасну видачу паспортів.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут