В Черкаській області за тиждень зафіксували два випадки сальмонельозу і один ー шигельозу 

За результатами моніторингу захворюваності на гострі кишкові інфекції з 20 по 26 серпня (34-й тиждень року), в області зареєстровано 36 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції. Такі результати досліджень фахівців ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ».

отруєння кишкова інфекція ГКІ
dzerkalo.media

Показник захворюваності на ГКІ в Черкаській області на 100 тис. населення – 3,03, що трохи менше у порівнянні з попереднім тижнем поточного року (37 випадків та 3,12 відповідно).

Захворюваність на ГКІ на територіях об’єднаних територіальних громад (далі ー ТГ) Черкаського району складає 1,94 на 100 тис. населення (12 осіб), Уманського – 5,53 (14 осіб), Звенигородського – 3,97 (7 осіб), Золотоніського – 2,15 (3 особи).

Гастроентероколіти встановленого походження складають 25% випадків, більшість випадків, 67 % мають невстановленого походження. Випадків сальмонельозу зареєстровано два (5,5%), носій збудника шигельозуодин випадок (2,8%).

Випадки сальмонельозу у побуті по одному зареєстровано у місті Черкаси та Городищенській громаді; носія збудника шигельозу (Зонне) виявили у Золотоніській громаді.

Впродовж 34-го тижня 2022 року в області не зареєстровано захворювань на ротавірусну інфекцію та вірусний гепатит А.

З метою виявлення можливого джерела збудників хвороб та факторів їх передачі в осередках інфекції проведено:

  • дослідження 15 проб питної води (результати негативні),
  • 22 проби харчових продуктів (результати негативні),
  • 205 змивів з об’єктів довкілля у вогнищах (4 позитив. – Червонослобідська ТГ – 3 (Klebsiella oxytoca) та Катеринопільська ТГ – 1 (БГКП);
  • обстежено 8 контактних (результати негативні).

Читайте також: 

На виїзді із Черкас збудують ресторан із магазином (ФОТО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net