НовиниОсвітаУ Золотоноші дітей з інвалідністю навчають гончарному мистецтву

У Золотоноші дітей з інвалідністю навчають гончарному мистецтву

- Advertisment -

Студія гончарного мистецтва «Мальви» допомагає в реабілітації дітей з інвалідністю. Досвід золотоніських колег переймала нещодавно директорка Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «ЖАГА Життя» Наталія Воронкіна. Саме з цією метою вона недавно відвідала студію «Мальви» в Золотоноші.

Про це повідомляють на сайті Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради.

Студія діє на базі відділення денного догляду дітей-інвалідів Золотоніського міського центру соціальної допомоги з 2016 року. Її відкрили за гроші благодійників та міського бюджету. На ремонт і облаштування витратили 400 тис. гривень: придбали гончарне обладнання, виготовили спеціальні меблі. Працівники соціального захисту допомагали методичним наповненням майстерні. З допомогою благодійників придбали автомобіль, яким щодня соцпрацівники привозять дітей з інвалідністю на заняття до центру.

Золотоноша
dspck.gov.ua

Студія працює в двох напрямах: проведення інклюзивних майстер-класів з гончарного мистецтва для дітей, підлітків та їхніх родин і виготовлення керамічної продукції для реалізації. За отримані кошти купують глину і втілюють нові освітні проекти у центрі.

Навчають дітей гончарству майстриня Надія Резніченко і підопічний центру, волонтер Сергій Лебідь. Програму навчання для особливих дітей складають самі, адже потрібних посібників немає.

Золотоноша
dspck.gov.ua

Директорка Золотоніського Центру надання соціальних послуг виконкому Золотоніської міської ради Людмила Неліна переконана: «Гончарство – важлива складова реабілітації та терапії дітей. Гончарні круги є електричні й механічні, тому під час заняття розвивається моторика рук і ніг. Творчий процес допомагає психологічній рівновазі. Я впевнена, що хтось вийде з цієї майстерні справжнім митцем, роботами якого будуть пишатися».

Золотоноша
dspck.gov.ua

Підопічний Дмитро Коваленко навчається у гончарній майстерні 6 років. «Мені подобається малювати і ліпити з глини. Одну зі своїх робіт – відтиск золотоніського Успенського собору – я зробив спеціальною технікою видряпування».

За словами директора черкаського департаменту соціальної політики Євгенія Данченка, аналогічну практику потрібно ввести і в Черкасах: у Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Жага життя».

Як повідомляла vikka.ua, Черкаський центр комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Жага життя» відчинив двері відвідувачам.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах біля міської лікарні невідомі розбили сміттєві урни

Поблизу третьої міської лікарні в Черкасах невідомі пошкодили та розбили сміттєві урни. Працівники КП «ЧЕЛУАШ» оперативно встановили нові конструкції....

Черкащанина визнали найкращим спортсменом березня в Україні

У Києві, в Олімпійському домі, відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий спортсмен місяця», який щомісяця проводить Національний олімпійський комітет...

Цікаве:

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас