У заповіднику на Черкащині бродячі собаки загризли 15 козуль

У Канівському природному заповіднику б’ють на сполох. До охоронюваної зони внадилися безпритульні собаки. За останні три доби вони завдали великої шкоди господарству – роздерли 15 козуль.

Про це повідомляє пресслужба Канівського природоохоронного заповідника.

Працівники заповідника говорять, що проблема із безпритульними собаками у Каневі наразі постала досить гостро. Оскільки їхня кількість збільшується. Окрім цього чотирилапі завдають і великої шкоди. Вони роздирають та вбивають козуль.

«Це відбувається взимку, коли в лісі глибокий сніг вкритий зледенілою кіркою. Сарни, олені, кабани тонкими ратицями провалюються у сніг і їм складно пересуватися по лісу, тому втікати від хижака дуже важко, а інколи взагалі неможливо. Сарни втрачають сили і грузнуть у зледенілому сніговому покриві», – зазначають у заповіднику.

На відміну від мешканців лісу, собаки без проблем рухаються по поверхні обмерзлого снігу, майже не провалюючись, легко наздоганяють сарн і роздирають їх.

Працівники охоронюваної зони зазначають, що у цій ситуації винні люди, які бездумно заводять тварин, а потім викидають їх на вулицю. Окрім цього вони зазначають, що стерилізація собак не усуває у неї мисливського інстинкту.

«Вберегти сарн від собак дуже важко. Служба охорони заповідника, згідно із законом (Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (Стаття 3., Частина 2.)), не має права відстрілювати бродячих собак на території та в охоронній зоні об’єктів природно заповідного фонду України, хоча вони завдають значних проблем у збереженні різноманітних видів фауни заповідника. Втрата такої кількості особин сарни європейської завдає непоправної шкоди популяції цього виду на території заповідника, скорочує її чисельність та ставить цей вид на межу вимирання в дикій природі. Це великий біль заповідника та непоправна шкода для природи», – зазначають в Канівському заповіднику.

Як повідомляв сайт vikka.ua, лісівники Черкащини та єгері підгодовують диких тварин.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net