НовиниЧеркасиУ мерії Черкас розповіли, які земельні питання планують розглядати

У мерії Черкас розповіли, які земельні питання планують розглядати

-

- Advertisment -

Уже цього тижня черкаські депутати зберуться на сесію, де разом із галузевими розглянуть понад сотню земельних питань. Чому це важливо навіть в умовах воєнного стану та як ухвалення чи ж навпаки неухвалення таких рішень впливає на функціонування міста, розповів заступник директора департаменту архітектури та містобудування Віктор Панченко.

міської ради
chmr.gov.ua

 – Вікторе Володимировичу, розкажіть про проекти рішень, які найближчим часом виноситимуться на розгляд депутатів?

У порядку денному сесії – 165 питань, 149 із них – земельних. Наголошу, що на період дії воєнного стану, згідно із законодавчими змінами, заборонена безоплатна приватизація земельних ділянок та надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо такої приватизації. Законом навіть заборонена розробка відповідних проєктів щодо безоплатної приватизації. Таких проектів рішень ми не виносимо і не плануємо виносити. До них повернемося вже після війни. Серед земельних питань, які департамент пропонує на розгляд депутатів, найбільшу частку складають питання поновлення оренди землі, передачі в оренду під нерухомим майном, передачі в постійне користування комунальним та державним підприємствам, установам, а ще – викупу земельних ділянок та аукціонів з такого викупу.

– За який період накопичилися ці проекти рішень?

Остання земельна сесія відбувалася 3 лютого, натомість наступна мала зібратися вже 24-ого лютого. Зі зрозумілих причин, а всі ми пам’ятаємо трагічний ранок того дня, засідання не відбулося. Сесія із розгляду земельних питань не збиралася вже понад чотири з половиною місяці.

– Чи доречно саме зараз, коли в Україні тривають бойові дії, розглядати земельні питання?

Відповідно до чинного законодавства, вирішення більшості питань щодо оформлення земельних відносин із землекористувачами може відбуватися винятково на підставі рішень сесії. Перш за все, на сесію виносяться ті проекти рішень, ухвалення яких сприятиме наповненню міського бюджету Черкас. А це прямо впливає на життєдіяльність нашого міста й роботу критичної інфраструктури. Водночас, низка запропонованих проектів рішень вирішують господарські питання комунальних підприємств та державних інституцій. Для прикладу, кілька рішень передбачають надання дозволу нашому КП «Дирекція парків» для визначення меж земельних ділянок, де планується облаштування скверів.

 – Серед проектів рішень бачимо питання продовження чи поновлення договорів оренди. Що це означає для громади нашого міста?

Такі питання справді є. З одного боку, ухвалення таких рішень у складних економічних умовах дозволить нашим підприємцям продовжувати працювати в законодавчому полі. Натомість для громади міста – це, знову ж таки, стабільний фінансовий ресурс, зокрема, й для фінансування потреб оборони. Передачі землі в оренду стосується близько сорока питань (з 73 по 112 порядку денного). Якщо вони будуть проголосовані депутатським корпусом, загальна сума додатково залучених до бюджету коштів становитиме близько 2,5 мільйонів гривень. До слова, станом на сьогодні в Черкасах 3076 договорів оренди землі, з них близько 250 уже потребує або потребуватиме поновлення найближчим часом.

– Чи існують нині законодавчі обмеження стосовно здачі в оренду, продажу земельних ділянок?

Так, такими обмеженнями на час дії воєнного стану є заборона безоплатної передачі земель у власність та проведення аукціонів із продажу права оренди земель сільськогосподарського призначення. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» також передбачаються інші особливості регулювання земельних відносин щодо сільськогосподарських земель. Натомість жодних заборон на проведення аукціонів земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які перебувають у комунальній власності, законодавством не передбачено.

– Чи є в переліку якісь суперечливі проекти рішень?

Редакція всіх проектів рішень порядку денного відповідає вимогам чинного законодавства. Фахівці департаменту архітектури та містобудування готують і виносять їх на розгляд згідно з регламентом. Сподіваюся, що депутатський корпус налаштований на продуктивну й конструктивну роботу. Від цього, зрештою, залежить життєдіяльність нашого міста в цей складний для країни час.

 

МОВОЮ ЦИФР:

 

149 земельних проектів рішень розглянуть під час сесії 23 червня. Із них:

 

23 питання стосуються викупу в приватну власність та аукціонів із оренди земель,

34 питань стосуються земельних ділянок комунальних підприємств,

50 питань стосуються передачі земельних ділянок в оренду,

16 питань стосуються відмови в безоплатній передачі земель,

12 питань стосуються зміни цільового призначення та поділу земельних ділянок,

3 питання стосуються поновлення діючих договорів оренди.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Танцювальний конкурс у Черкасах зібрав 44 хореографічні колективи

Черкасах провели Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Травневий дивертисмент». Повідомляє Департамент освіти і гуманітарної політики ЧМР. Конкурс відбувся 19 травня у...

У Черкасах поховали 22-річного захисника

У Черкасах сьогодні провели в останню путь молодого захисника. Артем Бодяго загинув від поранень, отриманих на Луганщині. Повідомляє міський...

Цікаве:

Алергія: розуміння та лікування

Алергія – це одна з найпоширеніших проблем здоров'я, що...

Стратегії вивчення граматики англійської мови для новачків

Вивчення англійської мови може бути захоплюючим і в той...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x