У лісовому розсаднику на Черкащині висіяли тонни жолудя (Фото)

Основною лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах Кам’янського лісгоспу, є дуб звичайний. Тому особлива увага приділяється заготівлі жолудів та вирощуванню сіянців дуба.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

lis-ck.gov.ua

Цьогоріч цей напрямок роботи викликав хвилювання у лісівників через неврожай жолудя. Несприятливі погодні умови, посуха призвели до того, що велика кількість жолудя обсипалась ще до моменту дозрівання. Та й загалом, як свідчить лісівнича практика, хороший врожай жолудя спостерігається раз у чотири-п’ять років.

Проте необхідну кількість жолудів кам’янським лісівникам таки вдалося заготовити. Переважну їх більшість зібрали на постійних лісонасіннєвих ділянках. Закуповували також у місцевого населення у прилеглих до лісгоспу районах Черкаської та Кіровоградської області. Загалом заготовлено 4800 кілограмів жолудя дуба звичайного – цього цілком достатньо для забезпечення потреб підприємства.

«Відбирали жолуді за допомогою методу флотації, який дозволяє виокремити здорове насіння від зіпсованого. У ємності з водою засипали жолуді: якісні – тонуть, а пошкоджені – спливають на поверхню води», – пояснив головний лісничий Кам’янського лісгоспу Василь Борота.

Також повідомив Василь Борота, що у лісових розсадниках усіх чотирьох лісництв вже почали висівати жолудь. Виключно осінній посів практикують протягом останніх п’ятнадцяти років на підприємстві – саме у такий спосіб вирощують відмінні сіянці для лісовідновлення. Лише невелика частина зібраного лісового насіння буде закладена на зимове зберігання при настанні сприятливих погодних умов.

Однією з переваг осіннього посіву лісорозсадників є те, що саме у такий спосіб вдається все встигнути у досить стислі весняні агротехнічні терміни та виростити якісний посадматеріал. Ґрунти у лісництвах ДП «Кам’янське лісове господарство» переважно важкі й довго просихають, тож лісівники не переймаються питанням посіву лісових розсадників навесні, а вчасно виконують усі інші лісокультурні роботи.

Аби убезпечити посіви від можливого пересихання, вимерзання, практикують мульчування. Усі лісові розсадники в лісництвах огороджені парканами – це дозволяє захистити сіянці дуба від пошкодження дикими кабанами.

Як повідомляв сайт vikka.ua, в одному з лісів Черкащини з’явився новий рекреаційний пункт.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут