У лісництві на Черкащині вирощують стійкі до посухи породи дерев (ФОТО)

На території Білозірського лісництва Черкаського лісгоспу розташований лісовий розсадник площею 1 га, де зростає понад 250 тисяч штук сіянців основних та супутніх лісоутворюючих порід. Чотири роки тому територію лісорозсадника обладнали системою крапельного зрошення, що сприяє оптимальному росту сіянців та їх відмінній якості. Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Цьогоріч там зростає сосни звичайної – близько 200 тисяч сіянців, дуба червоного – 40 тисяч сіянців, дуба звичайного – 10 тисяч сіянців та горіха чорного – понад 1 тисяча сіянців. Окрім того, білозірські лісівники експериментують – віднедавна тут почали вирощувати й нові для лісництва деревні породи. Як пояснює лісничий Володимир Фіалковський, це насамперед пов’язано з пошуком більш стійких до кліматичних змін порід та потребою у створенні змішаних лісових культур.

Наразі у білозірському лісовому розсаднику зростає понад тисяча сіянців карагани (акації жовтої) – ця чагарникова порода досить посухостійка та добре приживається на піщаних ґрунтах, а ще є гарним медоносом. У лісництві планують її висаджувати у буферних рядах при створенні культур сосни звичайної. А ще у лісорозсаднику зростає понад дві тисячі сіянців сосни жорсткої, для якої характерне зростання на бідних ґрунтах, у тому числі й піщаних, та яка є стійкою до посух.

У Білозірському лісництві самостійно забезпечують власні потреби у посадковому матеріалі та щорічно створюють 20-25 гектарів лісових культур.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині злодії спиляли понад 20 дубів.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

 

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук