У лісах Черкащини порахували диких звірів

Протягом січня-лютого у лісах Черкащини тривав облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин, який є обов’язковим для усіх користувачів мисливських угідь.

За словами завідувача сектору мисливського господарства обласного управління Володимира Рибалки, кількість диких мисливських тварин в лісах Черкащини знаходиться в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень. Це свідчить про забезпечення раціонального та невиснажливого використання дикої фауни, інформує пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Щорічна таксація протягом останнього десятиріччя свідчить, що загалом на Черкащині фіксується позитивна динаміка щодо збільшення чисельності диких тварин в мисливських угіддях. Так, приміром, якщо у 2007 році кількість копитних диких тварин становила 7,6 тис., то у 2021  році їх кількість зросла до 11,3  тис; у 2007 кількість диких хутрових тварин складала 37 тис, то у 2021 р. – 53,5 тис.

«Позитивно, що почала збільшуватися популяція дикого кабана, – зазначає Володимир Рибалка. – Бо протягом останніх років у зв’язку з африканською чумою свиней ми фіксували статистику у бік зменшення цього виду. Цьогоріч зафіксували ще й 89 ланей, яких віднедавна почали розводити у мисливських господарствах».

Довідково: в Черкаській області функціонує 55 мисливських господарства, з них 4 підпорядковані державним лісовим господарствам.

Раніше сайт vikka.ua повідомляв про те, які штрафи загрожують черкащанам за пожежі в екосистемах.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут