У гімназії на Черкащині запрацює студія гончарного мистецтва для дітей з інвалідністю

Студія гончарного мистецтва готується до відкриття у стінах Золотоніської гімназії імені Скляренка.

Поштовхом до її створення стало бажання організувати корисне дозвілля для учнів з особливими потребами. Їх інклюзивною освітою у гімназії охоплено п’ятеро, пише Золотоноша.City.

Задля цього обладнали кімнату, де облаштували стилізовану піч для обпалювання виробів, гончарні круги, поставили витесану дерев’яну підставку-сушку зі старовинними глечиками.

zoloto.city

Оформлення студії – це результат командної роботи, проте багато зусиль доклав тутешній учитель трудового навчання Григорій Блажко.

«Григорій Миколайович – майстровитий, уміє заохотити, – розповідає директорка гімназії Любов Денисюк. – Наразі затримка лише за матеріалом – спеціальною глиною, яку замовили аж у Слов’янську. Вона безпечна, сертифікована. Щоби навчати діток, учитель сам пройшов підготовчий курс, не раз побував у гончарній майстерні Центру соціальної допомоги, спілкувався з майстринею Надією Резніченко».

Заняття у гімназії завершуються о 16 годині. Батькам важко і незручно діставатися з дітьми-візочниками до Центру соцдопомоги. Тому відкриття студії безпосередньо у навальному закладі дуже доречне. Адже віднині школярики матимуть можливість творити і розвивати тактильну чутливість.

Гончарна майстерня у гімназії є логічним продовженням мистецької лабораторії, відкритої минулого року. Для інклюзивної освіти облаштовано не лише інклюзивно-сенсорну кімнату, але й гімнастичний зал, у якому є дошка Євминова, сучасна бігова доріжка, специфічні тренажери для ручок та ніжок, масажний стіл тощо. Відтепер гімназисти з особливими потребами комфортно почуваються не лише на уроках, а й на додаткових заняттях з психологом, логопедом, масажистом та реабілітологом з фізичного навчання.

«Наша гончарна майстерня ще тільки готується до відкриття, а бажаючих займатися у ній уже чимало. Звичайно, можливість відвідувати цей гурток матимуть учні й інших навчальних закладів, як тільки позбудемося карантинних обмежень», – зазначає пані директорка.

Як раніше повідомляв сайт vikka.ua, Золотоноша та три ОТГ Черкащини увійшли до ТОП-200 кращих громад країни.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут