У день парламентських виборів Черкащина відзначилась сотнею дрібних порушень (ФОТО)

21 липня, день голосування на позачергових парламентських виборах, минув на Черкащині без значних системних порушень, які могли б вплинути на виборчий процес. Проте спостерігачі та правоохоронці фіксували чимало дрібних. Загалом до поліції надійшло 102 повідомлення про порушення виборчого законодавства та вже відкриті два кримінальні проваджені за незаконне використання виборчого бюлетеня. Про це під час пресконференції повідомили представники громадянської мережі "ОПОРА", передає vikka.ua.

На дільницях по всій області у день виборів працювали 52 короткотермінових спостерігачі та по одному на кожному окрузі. Із самого ранку вони почали повідомляти про недостатню матеріально-технічну забезпеченість на дільницях. Зокрема це невідповідність нормі площі дільниці, недостатня кількість виборчих скриньок, кабінок. Також на деяких дільницях були відсутні інформаційні плакати, зокрема по "мажоритарці".

Спостерігачам часто надходили повідомлення про спробу голосувати або голосування без паспорта. Такі інциденти не проходили мирно.

"Ми мали конфлікт в селі Дубова, коли на нашого спостерігача ледь не з фізичними погрозами кинувся виборець, тому що йому не дозволили голосувати, – розповідає координатор спостереження "ОПОРИ" Захар Колісніченко. – З менш системних порушень фіксували опитування, які проводив невідомо хто. В Золотоноші жінка опитувала громадян та відмовлялась пред’являти будь-які документи. Був випадок у селі Боровиця, коли члена ДВК не пускали виконувати свій обов’язок, до вечора з сією ситуацією розібрались".

Чимало було повідомлень від різних суб’єктів виборчого процесу, які зазвичай стосувались дій їхніх конкурентів. Найчастіше ця інформація не підтверджувався. Були повідомлення про організацію підкупу, порушення таємниці голосування. Був випадок, коли знищували бюлетень,. Тоді поліція складала протокол на дрібне хуліганство.

Варто зауважити, що впродовж "тиші" і під час дня голосування в Черкасах фіксували політичну рекламу, наклеєну з порушенням благоустрою.

Під час підрахунку голосів спостерігачі "ОПОРИ" не повідомляли про грубі порушення. Вже коли почали привозити виборчу документацію на ОВК, почалися традиційні датування протоколів "з майбутнього". Члени дільниць датували їх 22 числом. Також були часті випадки уточнень, виправлень документації.

Неприємна ситуація виникла із голосуванням засуджених. Про неї журналістам розповів громадський омбудсмен із захисту виборчих прав "ОПОРИ" Тарас Щербатюк.

"Разом із представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зранку ми відвідали Черкаську виправну колонію та СІЗО. Там, нібито з усного розпорядження голови ОВК, заборонили давати бюлетені засудженим по одномандатному виборчому окрузі. Ми відразу прибули до окружної виборчої комісії. Голова ОВК відразу дав вказівку, щоб ці бюлетені почали видавати. Більше 500 осіб могли не використати своє право на голос", – зауважує Тарас Щербатюк.

Наголосимо, явка виборців на Черкащині склала більше 50%. Це менше, ніж було у 2014 році.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині відбулись перші вибори голів та депутатів у трьох ОТГ.

Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук