У черкаському медзакладі відновили роботу комп’ютерного томографа

Комп’ютерний томограф, який у 2017 році придбали для Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги, відновив свою роботу після технічної поломки. Пацієнтів на ньому обстежують із початку грудня.

Про це повідомив головний лікар медзакладу Олександр Федорук, йдеться на сайті Черкаської міської ради.

До несправності цього обладнання, за словами медика, призвели перебої з напругою, особливо в нічний час. Аби усунути їх, провели тендер для закупівлі безперебійника живлення. Частину обладнання для відновлення роботи томографа чекали з-за кордону. Однак через пандемію поставки затрималися.

«Наразі ми провели діагностику всього обладнання й замінили необхідні деталі, – розповів Олександр Федорук. – Загалом для справної роботи комп’ютерного томографа безперебійник нам був необхідний. КТ у нашій лікарні працює сім днів на тиждень, 24 години на добу. На ньому велике навантаження, якщо в інших медичних установах обстежують впродовж доби 12-15 пацієнтів, у нас в середньому до сорока».

Як розповів Олександр Федорук, пройти діагностику на комп’ютерному томографі пацієнти можуть тільки за направленням лікаря. Усі обстеження – безкоштовні.

«На томограф депутати спрямували 10 млн. 754 тис. грн. бюджетних коштів. Відсьогодні його офіційно ввели в експлуатацію. Діагностуватимуть на ньому пацієнтів із направленням від лікаря та хворих у невідкладних станах – повідомив головний лікар медзакладу.

Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині збільшилася кількість хворих на коронавірус.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут