У черкаських школах перевірять вбиральні

Перевірити вбиральні у школах міста Черкаси на відповідність санітарному регламенту, який вступив у дію з початком 2021 року, та необхідність ремонту.

За таке на сесії Черкаської міськради одноголосно проголосували 40 обранців, передає кореспондент vikka.ua.

Таким чином депутати підтримали запит своєї колеги Катерини Холупняк з пропозицією Араїка Мктрчана.

З проблемою відсутності ремонту і дотримання елементарних санітарних та етичних норм до депутатів звернулись батьки черкаських школярів. Крім того – надали світлини, як нині виглядають туалети в деяких навчальних закладах міста.

«Сьогодні шкільні вбиральні – це розвиток психологічних травм. Уявіть свою дитину, яка хоче справити нужду в школі, але не може. Вона буде вигадувати причину, щоб піти додому. Дитина точно не скаже вчителю про свої фізіологічні бажання, не кожна дитина наважиться справити свої природні потреби перед іншими особами, які в цей час також знаходяться в туалетній кімнаті. Описаний стан вбиралень призведе також і до фізіологічних порушень», – зазначила у своєму виступі пані Холупняк і попросила колег по депутатському корпусу ініціювати перевірку черкаських шкіл на наявність саме таких вбиралень.

Ті, каже, потребують негайного ремонту та переобладнання у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог та потребують заміни плитки, унітазів, облаштування окремих кабінок. То ж на це важливо першочергово закласти кошти.

Принагідно нагадала: усі туалетні кімнати у черкаських школах мають відповідати вимогам санітарного регламенту закладів :

  • У закладах освіти повинні бути передбачені внутрішні санітарні вузли з підведенням до умивальників холодної та гарячої проточної води, з облаштуванням диспенсерів з паперовими рушниками або електрорушниками, з наявністю рідкого мила;
  • В туалетних кабінах на відстані 0,1м від підлоги встановлюють непрозорі двері висотою не менше 1,5 метри із замком, що закривається зсередини;
  • Кабіни відгороджують одна від іншої стінками не менше 1,75 м висотою;
  • При виборі санітарного обладнання рекомендується надавати перевагу «чашам Генуя», у разі встановлення унітазів, забезпечити наявність у кабінах одноразових накладок;
  • Санвузли оснастити диспансерами з туалетним папером;
  • У санвузлах передбачити кабіну для осіб з інвалідністю, тих, хто пересувається з допомогою інвалідних візків чи милиць.

Перед голосуванням Араїк Мктрчан запропонував додати до переліку об’єктів, які потребують перевірки вбиралень, і дитячі садки міста.

Як раніше повідомляв сайт vikka.ua, в Україні стартувала реєстрація на ЗНО-2021.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net