У Черкаській області з’явився Молнупіравір для лікування COVID-19: кому його призначатимуть

У Черкаській області можна отримати противірусну терапію препаратом Молнупіравір при COVID-19. Про це розповіла директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна на брифінгу в Черкаській ОДА.

Волгіна
ck-oda.gov.ua

Як повідомляють у МОЗ, Україна отримала 135 тис. курсів препарату «Молнупіравір» для лікування COVID-19. 60 тис. із них розподілені у регіони. 1 536 курсів «Молнупіравіру» отримала Черкащина.

За словами Світлани Волгіної, препарат «Молнупіравір» можуть призначати лише лікарі для пацієнтів із групи ризику, а саме:

  • у віці;
  • із ожирінням;
  • із хворобами серцево-судинної системи;
  • із діабетом;
  • із хронічним захворюванням легень;
  • із онко.

Противірусна терапія запобігає переходу від легкого перебігу хвороби до середнього чи тяжкого та зменшує ймовірність госпіталізації чи смерті.

Як зауважила Світлана Волгіна, найбільший ефект від отримання противірусного препарату можна отримати від першого до п’ятого дня респіраторного вірусного захворювання. Саме в цей період вірус перебуває в активній формі. Лікарка наголосила, що побічних ефектів від цієї терапії немає.

«Вчасне звернення до сімейного лікаря чи лікаря іншої фахової спеціальності по консультацію буде запорукою того, що ми зможемо впоратися із захворюванням краще», – сказала керівниця Черкаської інфекційної лікарні.

За даними МОЗ України, препарат «Молнупіравір» заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати тільки в лікаря безоплатно.

Читайте також: кому необхідна бустерна доза вакцини? (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net