НовиниБезпекаУ Черкасиобленерго пояснили різницю між зеленим, жовтим і червоним...

У Черкасиобленерго пояснили різницю між зеленим, жовтим і червоним графіками

-

- Advertisment -

Через терористичні атаки російського ворога, пошкодження енергетичної інфраструктури та дефіцит генерації в енергосистемі Україні на Черкащині діють чотири види стабілізаційних графіків відключень. Про це розповідають на сайті “Черкасиобленерго”.

Зауважуємо, що такі види графіків розроблені спільно з органами виконавчої влади з метою максимального збереження потужностей енергетики країни та стабільного функціонування об’єктів критичної інфраструктури області.

Пояснюємо їх принцип дії та застосування.

Зелений – це графіки погодинних відключень (ГПВ), де діють три черги відключення: на 2 год. вимикається світло та на 4 год. вмикається.

Тут маємо обмежити потужність протягом доби на 25% від загальної потреби споживання області.

Години відключення (послідовність черг) споживачів області змінюється раз на місяць (в ніч з суботи на неділю, аби зменшити дискомфорт для споживачів у можливих затримках відключення/включення між чергами).

У разі зменшення ліміту потужності, по області вводяться графіки відключень жовтого виду.

Жовтий – це також графіки погодинних відключень (ГПВ).

Тут діють дві черги відключення: на 3 год. вимикається світло та на 3 год. вмикається.

У випадку застосування жовтого виду маємо обмежити споживання на 38% від загальної потреби області.
Години відключення (послідовність черг) у двох чергах змінюється раз на тиждень (в ніч із суботи на неділю, аби зменшити дискомфорт для споживачів у можливих затримках відключення/включення між чергами).

У разі дефіциту потужності по області вводяться графіки відключень червоного виду.

Червоний – графіки погодинних відключень (ГПВ), де діють три черги. Тут на чотири год. вимикається світло та на дві год. вмикається.

У цьому випадку маємо обмежити 50% споживання області. Тобто: Їх принцип дії такий: дві черги зеленого графіку вимикаються одночасно на чотири год., а одна черга вмикається на дві год. Години відключення (послідовність черг) споживачів області змінюється раз на місяць (в ніч з суботи на неділю, аби зменшити дискомфорт для споживачів у можливих затримках відключення/включення між чергами).

Спеціальні графіки аварійних відключень (Спец.ГАВ) – діятимуть у екстрених випадках та застосовуватимуться за командою диспетчера НЕК «Укренерго» без попередження на період проведення заходів щодо стабілізації роботи об’єднаної енергетичної системи України до особливого розпорядження НЕК «Укренерго». У разі його застосування маємо обмежити потужність області на 75% одночасно. Тобто відключити від електроживлення усі три черги зеленого виду графіків.

Зауважуємо, що оперативному персоналу для перемикань між чергами необхідний додатковий час – близько 40 хвилин. Деякі відключення/включення ліній виконуються в ручному режимі, спочатку відключають наступну чергу, потім включають попередню, так відбувається задля того аби уникнути перевантаження в мережі.

Наголошуємо, що ситуація з обмеженням потужності для споживачів Черкаської області може змінюватися протягом доби, відповідно вживатимуться термінові заходи оперативним персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» за розпорядженням диспетчера НЕК «Укренерго» без попередження для збереження цілісності енергосистеми України.

Окреме прохання до підприємств, які обслуговують ліфти житлових будинків, а також до управлінських компаній, голів ОСББ: обов’язково розмістити оголошення про години відключення електроенергії безпосередньо біля кожного ліфта у кожному під’їзді та будинку. У випадку застосування спеціальних графіків аварійних відключень (сірий Спец.ГАВ) користуватись ліфтами забороняється.

Щоб бути в курсі подій: реєструйтеся в особистому кабінеті, слідкуйте за новинами на сайті компанії та сторінці Facebook ПАТ «Черкасиобленерго».
У випадку, якщо скористатися сервісами немає можливості, звертайтеся до кол-центру Товариства 24/7 за багатоканальними номерами: (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Потреба у заощадженні електричної енергії залишається надважливим завданням! Просимо громадян бути свідомими та максимально зменшити використання електроприладів: вимикайте зайві електроприлади з мережі, вимикайте світло у кімнатах та приміщеннях, якщо ним не користуєтеся. Це допоможе уникнути перевантаження електромережі.

Також звертаємося до усіх підприємців з проханням обмежити підсвічування рекламних вивісок, банерів, біл-бордів, моніторів тощо, це також допоможе знизити навантаження у мережах.

Такі дії сприятимуть профільним службам якнайшвидше стабілізувати об’єднану енергосистему України та ліквідувати наслідки ракетних обстрілів

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Міський депутат допоміг асфальтувати двори у Черкасах (ВІДЕО)

У дворі одного з Черкаських ОСББ зробили ямковий ремонт. Для мешканців вартість непідйомна, тому шукали, хто зможе допомогти. Інформує...

На війні з росією загинув бойовий медик з Умані

На війні загинув воїн-захисник, бойовий медик, старший солдат Щербатюк Сергій, 1984 року народження. Про це повідомляє міська голова Умані...

Цікаве:

Черкаські мистецькі школи оголошують набір учнів: як туди потрапити?

Мистецькі школи Черкас запрошують на навчання дітей віком від...

Ювелірні вироби як інвестиція: що потрібно знати

Економічна ситуація у світі не характеризується стабільністю, тому виникає...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x