Рекордну кількість звернень з приводу кліщів зафіксували в минулі вихідні у дитячому травмпункті Черкас: 46. У міському травмпункті для дорослих у травні – ні дня без кліщів, доходить до 15 звернень на добу. Зголоднілі після дощів комахи-кровососи нападають на людей, повідомляє "Вечірка".
Як розповідають пацієнти, напад кліща стався не деінде, як у міській зоні, де є дерева і висока трава.
На людину нападають зазвичай дорослі голодні самки кліща. Вони піднімаються на трав’янисті рослини на висоту до півтора метра, де підстерігають здобич, виставивши вперед першу пару ніг (у кліщів чотири пари ніг, тоді як у інших комах – три).
Укус іксодового кліща може викликати запалення й алергічну реакцію. Та небезпечніше те, що ці паразити здатні переносити збудників кліщового вірусного енцефаліту, хвороби Лайма та ще деяких інших недуг.
"Ми видаляємо кліща, а якщо його людина вже зірвала, обробляємо рану, накладаємо стерильну пов’язку. І застерігаємо: стежте, чи не буде почервоніння навколо рани, коли червона пляма по півсантиметра за добу колоподібно збільшується і блідне всередині. Можливий головний біль, температура, ломота, затверділість м’язів шиї, млявість. Якщо не лікувати хворобу на ранній стадії, вона може важко вразити нервову систему, серце, опорно-руховий апарат. Інкубаційний період хвороби Лайма може тривати до місяця. Отож якщо протягом цього часу людина відчула, що захворіла, їй треба звернутись до лікаря-інфекціоніста – в лікарню чи поліклініку", – розповів завідувач міського травмпункту Віталій Григор’єв.
Тож після прогулянки ретельно обстежте своє тіло. Кліщів можна занести в будинок також з лісовими квітами, грибами, ягодами.
Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до травмпункту.
Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: обхопіть біля основи хоботка пінцетом або накинутою петлею з міцної нитки й обережно витягуйте повільними коловими рухами з розхитуванням. Після видалення паразита змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.
Як повідомляв сайт vikka.ua, Черкащина отримала першу партію вакцин від МОЗ України