У Черкасах вперше відзначили День кохлеарного імпланта (ФОТО)

Днями новостворене громадське об’єднання батьків дітей з порушенням слуху "Я чую світ. Черкаси" вперше організувало День кохлеарного імпланту, який відзначається в Україні щороку в травні. Захід вдався з допомогою волонтерів Оксани Циганок та Віктора Дивнича. Про це інформує прес-служба ГО "Я чую світ. Черкаси".

Свято зібрало діток з Черкащини в обласному центрі. Юних гостей із "диво-вушками" та слуховими апаратами частували солодощами, розважали аніматори. Дітки отримали подарунки. А батьки – можливість поспілкуватися між собою.

"Для дітей важливо побачити, що вони не одні такі, що є такі ж діти. Батькам важливо – спілкуватися між собою, обмінюватися інформацією про реабілітацію та спеціалістів Черкаської області, підтримувати одне одного. Громадське об’єднання ми заснували, аби гуртом захищати інтереси слабочуючих дітей області, звернути увагу влади на існуючі проблеми", – розповідає одна з членів громадського об’єднання "Я чую світ. Черкаси" Олена Мостова.

Зараз у Черкаській області 43 дитини із кохлеарними імплантами. Їхні батьки зіштовхуються із низкою проблем. З кожним роком дітей з порушенням слуху все більшає. В Черкаській області взагалі не функціонує програма із фінансування імплантацій, заміни зовнішньої частини кожних 5 років, заміни комплектуючих, немає доступної реабілітації після оперативного втручання, як у інших областях. Бракує спеціалістів, котрі б займалися за спеціальною методикою для дітей після кохлеарної імплантації. Місія ГО "Я чую світ. Черкаси" – донести до суспільства, що їхні діти завдяки кохлеарній імплантації є такими ж, як і інші, вони чують, розуміють мову, говорять, повноцінно живуть і розвиваються.

Для довідки

Причин втрати слуху багато (як вроджених, так і набутих), в більшості випадків страждають рецептори (волоскові клітини) у внутрішньому вусі (равлику), які відповідають за передачу звуків до мозку. В таких випадках повернути можливість чути вдається за допомогою операції зі вживлення кохлеарного імпланту. В Україні наразі близько 2,5 тисяч носіїв кохлеарних імплантів.

Система КІ складається з двух частин: внутрішня (імплант) та зовнішня (мовний процесор). Кохлеарний імплант вживляється під шкіру голови і містить електроди, котрі вводяться у внутрішнє вухо, вони й замінюють пошкоджені волоски у равлику та передають звуки до мозку. Імплант розрахований на роботу протягом усього життя. Мовний процесор знаходиться на вушку ззовні, він уловлює звуки та передає їх безпосередньо на імплант. Таким чином КІ, на відміну від слухового апарату, який лише підсилює залишки слуху, повністю його заміняє. КІ – це не панацея, після операції потрібна довготривала реабілітація, спеціальні заняття зі спеціалістами (сурдопедагогами, логопедами, дефектологами, психологами) та обов’язково вдома з батьками. Заняття потрібні для того, щоб навчити дитину розрізняти навколишні звуки, розуміти мову і говорити.

Як повідомляв сайт vikka.ua, першу в Україні фітнес-бібліотеку відкрили на Черкащині.

У нашому Telegram каналі – тільки найважливіші та найактуальніші новини.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук