У Черкасах пропонують перейменувати сотню вулиць, провулків і скверів

У Черкасах запропонували перейменувати 101 топонім — сквери, вулиці, провулки, а також пам’ятний знак. Це обговорили та підтримали під час засідання топонімічної комісії при виконавчому комітеті міської ради 14 червня, йдеться на сайті ЧМР.

Замість російських, радянських та пропагандистських назв запропоновані ті, що пов’язані з українською історичною та культурною спадщиною, козаччиною, повагою до інших народів, краєвидні або регіональні давні топоніми.

Окремо вшановують українських героїв сучасності. Наприклад, вулиця Героїв Поліції, вулиця Захисників України. Також у майбутньому пропонують ушановувати їхню пам’ять встановленням меморіальних дощок, нанесенням імен на меморіальні комплекси тощо.

Пропонують значне збільшення кількості “жіночих топонімів” у Черкасах завдяки вшануванню постатей видатних жінок: Марії Заньковецької, Людмили Старицької-Черняхівської, Ольги Чемерис, сестер Гоменюк, Діани Петриненко, Галини Дидик, Віри Борушевської, Надії Суровцової, Надії Попової, Марії Примаченко, Катерини Білокур, Наталі Лівицької-Холодної.

Також, кажуть, має побільшати топонімів, які свідчать про перетин українсько-литовської та українсько-польської історій: Князя Ольгерда, Князів Коріатовичів, Князів Острозьких, Кароля Шимановського, В’ячеслава Липинського.

Присвячених дружбі з іншими народами: з Грузією (Шота Руставелі), Ічкерією (Джохара Дудаєва), кримськими татарами (Амет-Хан Султан).

Зазначені пропозиції топонімічної комісії має затвердити виконавчий комітет та депутати міської ради на сесії.

— Сьогодні відбулося дійсно історичне засідання. Адже так багато топонімів комісія одночасно ще не пропонувала до затвердження. Багато перейменувань пов’язані із нашим бажанням дерусифікувати назви. Адже в країні іде війна із окупантами, і те, що ми робимо – це невеличкий внесок у нашу спільну перемогу. Ми хочемо, щоб ніщо не пов’язувало нас із державою-агресором, і водночас, щоб місто мало своє історичне обличчя у назвах вулиць. Дякую колегам по комісії за продуктивну і плідну роботу, — зазначив голова комісії, перший заступник міського голови Сергій Тищенко.

Повний перелік топонімів, розглянутих на засіданні комісії, оприлюднять згодом.

Читайте також: Три черкаські вулиці назвали іменами загиблих захисників.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net