У Черкасах – підвищений рівень забруднення повітря

Жовтень 2020 року видався аномально теплим. За місяць випало 22,6 мм дощу, що відповідає 73% місячної норми.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру.

Впродовж жовтня домінував антициклональний характер погоди. В окремі дні було встановлено нові температурні рекорди. Така погода сприяла накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі повітря.

Порівняно з вереснем, у жовтні збільшилися середньомісячні концентрації по діоксину азоту у Південно-Західному мікрорайоні у 1,3 рази та по аміаку в Дніпровському мікрорайоні – у 1,2 рази.

Зменшилися середньомісячні концентрації: по пилу – в 2 рази на всіх постах спостережень; по сірководню – у 2 рази у центрі міста та Південно-Західному мікрорайоні, по формальдегіду в Дніпровському мікрорайоні у 1,4 рази.

Індекс забруднення склав 6,98 (розрахований за даними середньомісячних концентрацій по пилу, аміаку, формальдегіду, діоксиду азоту, оксиду азоту). У порівнянні з попереднім місяцем зменшився у 1,3 рази за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій по пилу та формальдегіду. Відповідно, знизився і рівень забруднення атмосфери: з високого рівня атмосфери у вересні став підвищеним у жовтні.

З огляду на прогнози центру на найближчі дні листопада, метеорологічні умови сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери в Черкаси. Тому, будемо сподіватись на покращення якості повітря у місті.

Як повідомляв сайт vikka.ua, температурні перепади прогнозують у листопаді черкаські синоптики.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x