У Черкасах перевірили рівень забрудненості повітря

У вересні лабораторія гідрометеоцентру проаналізувала 1439 проб атмосферного повітря міста Черкаси. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Результати спостережень показують, що атмосфера в центрі міста та Дніпровському мікрорайоні забруднена аміаком і формальдегідом в концентраціях, які перевищують середньодобову гранично-допустиму концентрацію (далі по тексту ГДК) в 1,3 та 2,3 рази, відповідно. Вміст інших забрудників повітря не перевищував допустимих значень. Найбільш забрудненими районами залишаються центр міста та мікрорайон Дніпровський.

Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) розраховується за результатами середньомісячних концентрацій по пилу, аміаку, формальдегіду, діоксиду азоту та оксиду вуглецю. У вересні він склав 6,01, що свідчить про підвищений рівень забруднення атмосфери. Порівняно з попереднім місяцем, ІЗА зменшився у 1,3 рази за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій формальдегіду та аміаку.

Із вихлопними газами автомобілів в атмосферне повітря надходять такі отруйні речовини, як свинець, чадний газ, оксиди азоту і сірки, бенз(а)пірен, які викликають захворювання органів дихання та серцево-судинної системи.

Жителям міста рекомендують не використовувати тротуари вулиць, переповнені транспортом, для свого відпочинку.

Також просять не допускати спалювання сухої трави, сміття та залишків рослинності, щоб не збільшувати рівень забруднення повітря.

Як повідомляв сайт vikka.ua, синоптики розповіли, яким на Черкащині буде жовтень.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук