У Черкасах дніпровська затока потерпає від мулу та стічних вод (ФОТО)

Один з улюблених пляжів на Митниці, розташований уздовж вулиці Героїв Дніпра, – під загрозою екологічного лиха. Затоку "Марина", яку раніше регулярно очищали, залишили без догляду. Востаннє затоку очищали тракторами, прориваючи канал до водосховища, ще 4 роки тому. Таким чином вода в затоці циркулювала і очищалася. Однак зараз цього ніхто не робить. Чому – з'ясовував кореспондент vikka.ua.

Прямо до затоки виходять труби зливової каналізації, через які спускають стічні води. Жителі Митниці нарікають, що останнім часом біля затоки стоїть сморід та витікають стоки, які навіть при великому морозі не замерзають. Тож підорзюють, що до міської каналізації хтось "врізався" незаконно.

– Стоки, що витікають зі зливової каналізації, яка веде до затоки "Марина", навіть при морозі -12С° не замерзають, а відповідальний за неї КП "ЧЕЛУАШ" навіть не намагався шукати тих, хто зливає нечистоти через їхню трубу, – повідомив черкащанин Костянтин Кубарський.

Чиновники про екологічну проблему в середмісті Черкас знають. А причиною тому, що вона не вирішується, рапортують: немає коштів.

– Затоку потрібно чистити, там дійсно проблема є. Але річ у тім, що це в компетенції не міської ради, а обласного управління водних ресурсів. Ми неодноразово піднімали це питання, але там відповідають одне: відсутні кошти, – розповів головний еколог Черкас Володимир Гусаченко.

За його словами, у затоці потрібно провести повноцінні роботи не лише з очищення, а й поглиблення, щоб вона так швидко не замулювалася. У разі виконання комплексу таких робіт водойму достатньо буде чистити раз на три роки.

Водночас заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Сергій Журавель запевняє: частина акваторії Дніпра, що пролягає у зоні затоки, підпорядковується Червонослобідській сільській раді.

– Це не наша компетенція. Цим питанням має займатися місто. Нехай міська рада підготує проект рішення та виділить кошти з бюджету на ці потреби. Тим паче, якщо це міський пляж, – наголосив чиновник.

У сільській раді Червоної Слободи теж розводять руками: розчищення затоки – не їхня справа.

– За водне плесо дійсно відповідаємо ми. Але землями ми не розпоряджаємося. Це у компетенції обласної адміністрації, – зазначила землевпорядник сільської ради Марина Лимарова.

У адміністрації ж переконані: якщо води належать до Червонослобідської сільради, то й за землю під ними відповідають вони.

– Якщо це їхня акваторія, то й за землю під нею мають розпоряджатися вони. З їхнього боку мають бути розробник проекту і виконавець, які нестимуть відповідальність за ці роботи, – стверджує заступник начальника управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Людмила Довга.

Чи повинна чистити сільська рада затоку Черкас, яка до того ж замулена стічними водами міста? Чи в силах взагалі знайти фінансування на такі роботи у села? На ці питання чиновники однозначно відповісти не можуть.

Водночас заступник начальника регіонального управління водних ресурсів Владислав Бондаренко запевняє: утримання затоки – виключно компетенція Черкаської міської ради.

– Місто створювало цю пляжну зону. Якщо їм треба прочистити затоку – нехай цим і займаються, вони за це відповідальні, – пояснив він.

Про забруднення затоки знає і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. До нього вже зверталися жителі Митниці з проханням посприяти очищенню водойми. Той пообіцяв, що проблему вирішать.

– Ми це питання вивчали. Але є певні перешкоди для швидкого вирішення. Позиція однозначна в тому, що чистити потрібно. Зараз призначено нового директора КП "ЧЕЛУАШ", на якого покладається багато сподівань, – прокоментував Анатолій Бондаренко.

Раніше на очищення затоки, у якій в пляжний сезон купається значна частина містян, із міського бюджету виділялися кошти у розмірі від 50 тисяч гривень. Однак у бюджеті міста на 2016 рік, як і в попередні чотири роки, такої статті не передбачено.

– Кошти на такі роботи мають закладатися у фонді охорони навколишнього середовища. Але просто так проводити там роботи ніхто не дасть, бо це ж води Черкаського району, – зазначила директор департаменту фінансової політики Черкаської міськради Наталія Джуган.

Доки чиновники не можуть знайти відповідального та погрузли у болоті бюрократії, один із найбільших та найпопулярніших пляжів міста може перетворитися на інше болото – непридатне для купання та відпочинку…

Сергій Могилко

Як повідомляв сайт vikka.ua, кам'янчани потерпають від смердючої води.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут