У Черкасах діє розмовний клуб для переміщених осіб «Говорімо українською!» (ВІДЕО)

«Говорімо українською!» Саме під такою назвою при Черкаському гуманітарному центрі діє розмовний клуб для вимушено переміщених осіб. Повідомляє власкор ВІККА.

Приймаючи жителів Харківської, Донецької та Луганської областей, черкаські волонтери помітили їхнє бажання говорити українською мовою. Так виникла ідея влаштувати безкоштовні курси української мови.

ІННА ЛИСЯНА, ВИКЛАДАЧКА МОВНОГО КЛУБУ :

«Вони намагалися з нами говорити українською мовою. У мене позиція принципова – говорити українською мовою. І вони намагалися, та не завжди виходило. Вони так трохи знічувалися, ми їх підбадьорювали».

Подолати мовний бар’єр та розширити словниковий запас. Такі першочергові завдання ставлять перед собою викладачі. На перших заняттях відпрацьовують відмінювання слів, вивчають назви одягу та страв. У нагоді стають народні казки, Енеїда Котляревського, поезія Ліни Костенко. Тетяна з Харкова відзначає доброзичливе ставлення викладачів та креативний підхід до побудови уроків.

ТЕТЯНА, УЧАСНИЦЯ УКРАЇНОМОВНОГО КЛУБУ :

«Навіть тут прийшли люди, які з Далекого Сходу і вже почали читати і навіть говорити українською мовою. Багато віршів ми вчимо. Прислів’я, приказки. Цікаво».

Більшість слухачів українську мову вивчали, та все життя говорили російською. Тепер прагнуть розмовляти солов’їною вільно. Педагоги цей інтерес стараються примножити.

ІННА ЛИСЯНА, ВИКЛАДАЧКА МОВНОГО КЛУБУ :

«Дуже звертаю увагу на те, щоб вони не втомлювалися. Тому що нічого не можна робити з-під палки. Треба, щоб було бажання, позитивні емоції і щоб хотілося це робити».

Читайте також:

На Черкащині переселенці можуть отримати допомогу в юридично-інформаційному хабі

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net