У басейні Дніпра шукатимуть нові забруднюючі речовини

Вперше у басейні Дніпра буде проведено скринінг забруднюючих речовин. Дослідження проводитимуть європейські експерти.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства водних ресурсів України.

Протягом тижня 7-15 жовтня буде тривати відбір проб води та біоти для виявлення нових забруднюючих речовин.

gorod.dp.ua

27 зразків поверхневих вод та 5 зразків біоти буде проаналізовано на предмет виявлення специфічних забруднювачів, характерних для річкового басейну Дніпра.

Усі зразки будуть досліджені шляхом цільового скринінгу металів у пробах води та біоти, хімічного скринінгу на вміст понад 2000 сполук та нецільового скринінгу (понад 65 000 сполук). Серед цих речовин – пріоритетні речовини згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС, пестициди, інсекциди, стійкі органічні забруднювачі, фармацевтичні препарати тощо.

Відібрані проби будуть доставлені для вимірювань у одну з найкращих лабораторій Європейського Союзу – Інституту навколишнього середовища (Словаччина).

На підставі результатів скринінгу буде сформовано перелік басейнових специфічних показників, які будуть включені до програми діагностичного моніторингу басейну Дніпра.

Результати скринінгу будуть презентовані громадськості до кінця поточного року.

Важливо – скринінг забруднюючих речовин у басейні Дніпра проводиться вперше та здійснюється за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та проєкту Європейського Союзу «Водна ініціатива + для країн Східного партнерства» (EUWI+).

Як повідомляв сайт vikka.ua, поліція відкрила справу за фактом забруднення води в річці Тясмин.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут