Online TV
НовиниУ банках дефіцит гривні та надмір валюти

У банках дефіцит гривні та надмір валюти

- Advertisment -

Гривня зміцнюється вже шостий день. Після паніки, якій піддалися чимало українців, курс поступово впав з 40 грн за долар до 26 грн у продажу, і 22 – в покупці. Подешевшав і євро – з 46 грн до 29,6 і 24,7 грн відповідно, пише "Обозреватель".

Фінансисти пояснюють це результатом дій НБУ: він адміністративними заходами обмежив доступ до валюти імпортерів (їх заявки на покупку тепер перевіряються чотири робочих дні на предмет прозорості контракту), і підвищив облікову ставку відразу на 10,5 % – до 30 %, тобто брати у Нацбанку в борг стало невигідно.

Крім того, регулятор "зажав" вільні обсяги гривні, наказавши банкам резервувати її більше, ніж зазвичай. У підсумку дефіцитом на ринку стала вже не валюта, а гривня. Але от куди піде курс далі, думки експертів розділилися.

Моніторинг деяких столичних банків показав, що долари і євро з'явилися практично скрізь. Інтерес громадян до покупки дешевшої валюти є, але обережний: якщо за доларом по курсу 40 грн тиждень тому стояла черга, то охочих купити його за 26 грн було всього дві-три людини у відділенні. Мабуть, тепер люди чекають подальшого зниження вартості валюти.

З асортименту були доларові банкноти номіналом від $ 20 до $ 100, а євро – тільки 50 і 100, адже більше сотні в одні руки все одно не продадуть – через продовжених НБУ обмежень продажу валюти в одні руки на суму не більше 3000 грн.

Охочих здати валюту майже немає. "Минулого тижня, коли курс почав падати з 36 грн, багато здавали (швидше за все ті, хто купив дешевше 30 грн/$. – ред.) – щоб заробити, поки не подешевшало. А зараз затишшя – з ранку тільки купували", – каже касир в одному з відділень. Схожа картина і в інших банках.

Зате з'явилася нова проблема: не скрізь в банках є в наявності гривня. Так, в іншому столичному банку поінформували, що долари продати можуть. А ось купити їх погодилися лише з відстрочкою оплати, і лише за умови відкриття карткового рахунку, куди до вечора переведуть необхідну суму. Причина – гривень немає, щоб відразу заплатити за валюту.

В одних будках-обмінниках говорили, що гривні взагалі немає, і долари купувати відмовлялися, а в інших брали, але на 1-1,5 грн дешевше, ніж в середньому по ринку (тобто, по 20,5-21 грн/$).

Заступник голови правління банку "Фінанси та кредит" Ігор Львов і старший аналітик "Forex club в Україні" Андрій Шевчишин прогнозують, що гривня буде зміцнюватися – особливо якщо 11 березня МВФ ухвалить рішення про видачу кредиту, імовірність чого дуже висока. "Тоді може бути навіть по 23 грн/$ у продажу", – сказав Шевчишин.

А президент Украналітценра Олександр Охріменко песимістичний: він нагадав, що з 5 березня імпортери зможуть купити замовлені обсяги валюти, і тоді курс може знову зрости: "Але не більше, ніж до 27-28 грн/$".

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському зоопарку з’явилося на світ оленятко

У Черкаському міському зоопарку в родині ланей європейських народилося оленятко. Про це повідомили на сторінці Черкаського міського зоологічного парку...

На автомобільних дорогах Черкащини заборонено рухатися вантажівкам

На автомобільних дорогах Черкащини введено тепловий режим. Заборона пересуватися автошляхами стосується транспорту масою понад 24 т. Повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас