"Тут дуже багато політики": у Черкасах намагалися об’єднати "Будівельник" та Центральний стадіон

У Черкасах продовжується боротьба за окреме функціонування палацу спорту "Будівельник" та Центрального стадіону. Сьогодні, 27 травня, на засіданні бюджетної комісії депутати вкотре вислухали всі "за" та "проти". Зазначимо, що більшість присутніх вважала такий крок необдуманим та недоцільним.

Про це повідомляє кореспондент сайту vikka.ua.

Головний освітянин міста Сергій Воронов повідомив, що в департаменті освіти та гуманітарної політики  готують спеціальну програму розвитку фізичної культури та спорту в Черкасах. Цей проект є об’єднавчим та розрахований на створення єдиної бази для функціонування, підготовки і розвитку спорту та фізичної культури в місті.

Основною метою об’єднання, за словами Сергія Воронова, є можливість створення єдиного комунального підприємства, яке буде забезпечувати послугами фізичної культури та спорту мешканців Черкас. Щоб надавати для занять спортом не лише спортивні майданчики, а й забезпечити інший функціонал, наприклад, інструкторів.

Також головний освітянин міста додав, що необхідно налагодити стосунки між комунальними закладами та муніципальними колективами. Мовляв, спортсмени не мають де займатися.

Однак, на конкретне запитання: чи були такі проблеми до цього, коли саме не пускали муніципальні колективи займатися у "Будівельнику", Воронов відповісти не зміг.

"У нас буде кілька муніципальних клубів, які будуть представляти наше місто. Плануємо створити відділ, який би займався фізичною культурою в кожному мікрорайоні Черкас, щоб проводилися спортивні заняття в усіх парках, скверах, майданчиках. Все це буде відбуватися під єдиною егідою, всі наші муніципальні клуби будуть грати в єдиній формі. Більше того, усі безгосподарські футбольні майданчики ми так само будемо пропонувати об’єднати у цю структуру. Хотілося, щоб усі верстви населення йшли займатися спортом", – зазначив Сергій Воронов.
 

У заперечення цьому, депутат міської ради Олександр Радуцький повідомив, що дане об’єднання комунальних підприємств недоцільне. Оскільки палац спорту "Будівельник" є досить прибутковим підприємством і його об’єднання з Центральним стадіоном не має сенсу.

"У нас є два комунальних заклади, які є прибутковими і самі себе утримують, і ми починаємо їх тероризувати, щось змінювати. У цьому немає жодного сенсу. Я розумію, що вам про це потрібно розповісти, але я вважаю, що це є абсолютно політичне замовлення для з’ясування відносин якихось людей", – підкреслив Олександр Радуцький.
 

У свою чергу директорка палацу спорту "Будівельник" Світлана Бондар зауважила, що вже протягом понад 15 років вона бореться за існування цього комунального підприємства. Оскільки, коли прийшла на цю посаду, то застала повну розруху закладу.

За весь період у "Будівельнику" проводили підготовку до спортсмени Супер ліги, команди "Черкаських Мавп", приїздили колективи з різник країн, проводили Чемпіонати України, Єврокубки, кубки FIBA. І жодного разу не було суперечок, що комусь немає місця для тренування чи проведення змагань.

"Все було узгоджено. Я розумію, що є масовий спорт для всіх, є спорт для дітей і спорт вищих досягнень. Не кожне місто може похвалитися базою олімпійської підготовки, ми це звання здобули з 2001 року. Завдяки тому, що на нашій базі проводилися ігри такого рівня. Кожен обласний центр прагне і має пишатися тим, що має базу олімпійської підготовки, а ви її хочете зруйнувати. У нас однакові умови для дітей, які приходять з ДЮСШ, та для спорту вищих досягнень. Усі некомерційні змагання відбуваються безкоштовно, решта, як і в кожному іншому закладі, за окрему платню. У нас іншого підходу немає. До нас їде вся Україна. Нам дякують тренери команд, що приїздять на змагання – підкреслила Світлана Бондар.
 

Вона також додала, що за останні 13 років з міського бюджету на утримання "Будівельника" було виділено на поточні ремонти та придбання обладнання лише 3 456 000 грн. Вся решта ремонтних та утримуючих робіт була виконана за кошти підприємства та інвесторів. Коли прийшли "Черкаські Мавпи" у 2006 році, то всю підлогу в залах було замінено їх коштами.

Недоцільною думку об’єднувати підприємства вважає і директор Центрального стадіону Юрій Гончаров. За його словами, потрібно розширювати комунальні підприємства, а не об’єднувати.

"Чесно кажучи, зараз тут дуже багато політики. Наші підприємства відрізняться тим, що раніше ми займалися тільки обслуговуванням цього спортивного комплексу, як і "Будівельник". Зараз ми більше ніж півроку займаємося зовсім іншою діяльністю. Ми займаємося спортивним клубом, у структурі якого не тільки ця комунальна спортивна база, а й понад 100 спортсменів, які представляють наше місто на всеукраїнських змаганнях. Це проблема більше ДЮСШ, які готують дітей-ігровиків, а далі їм немає як розвиватися. Зараз, більшість дітей, які закінчили школу, залишилися навчатися в черкаських ВНЗ. Чи потрібно розвивати, щоб ширша муніципальна база була спортивного клубу – зрозуміло, що так. Базу потрібно розширять, але ж від об’єднання нічого не збільшиться – зауважив Юрій Гончаров.
 

З такою думкою погодився і "вільнодемократівець" Володимир Гриценко. Він повідомив, що для об’єднання цих двох підприємств немає ні економічного, ні правового підґрунтя. Оскільки вони вдало співіснують та фактично самоутримуються.

"Я вважаю, що це штучне рішення, викликане необхідністю об’єднання двох КП. "Будівельник" надуспішне комунальне підприємство, не лише на рівні нашого міста, а й України. Для чого його знищувати, я не розумію. Від МСК "Дніпро" не було жодного звернення з приводу того, що їм у "Будівельнику" чогось не надали. Наразі немає реальних розрахунків ефективності об’єднання та економії, яка буде отримана від цього. Усе говорить про те, що це штучне рішення. Воно є політично вмотивованим. Оскільки готувалося таємно, без обговорень, в департаменті освіти і вже подали ознайомитися, коли проект був готовий", – зазначив депутат.

Він також наголосив, що потрібно будувати, а не об’єднувати. Вже було витрачено 800 тисяч гривень за проект нового Палацу спорту, решту – два мільйони, так і не заплатили. Таким чином проект новобудови вже зроблений, але його не віддають. За період політичних розбіжностей у Черкасах, у Хмельницькому та Рівному вже отримали по 100 мільйонів від держави та збудували 40% палаців спорту. Натомість, Черкаси мають лише пустку.

"Проблема не в МЦК "Дніпро", не в КП "Будівельник", проблема в політиці. Тому що директора "Будівельника" Світлану Анатолівну, яка вивела підприємство з прірви, але не йде на поклін до деяких працівників міськради, хочуть прибрати, а без неї підприємство не буде успішним – зауважив Володимир Гриценко.
 

Після обговорень депутати не проголосували за об’єднання даних комунальних підприємств. Також вони підтримали пропозицію Олександра Радуцького зняти це питання із винесення на сесію. Окрім цього, керівники палацу спорту "Будівельник" та Центрального стадіону мають налагодити відносини та узгодити співпрацю із муніципальним клубом "Дніпро" таким чином, щоб він мав пріоритет.

Як повідомляв сайт vikka.ua, Міністерство спорту звернулося до Бондаренка через ситуацію довкола "Будівельника".

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net