НовиниТам 104 дармоїди! Депутати пояснили, чому не ходять на...

Там 104 дармоїди! Депутати пояснили, чому не ходять на засідання облради (інфографіка)

-

- Advertisment -

Більшість депутатів Черкаської облради можна відкликати через прогули засідань та комісій.

Як зазначає Громадський рух "ЧЕСНО", багато черкаських депутатів не відзначалися зразковим ставленням до своїх обов’язків.

Топ-5 прогульників Черкаської обласної ради

Телефону найбільшого прогульника ради Миколи Кулінського від Партії регіонів у раді не дають.

Екс-голова Черкаської ОДА Олександр Черевко (пропустив 76 % сесій та 100 % засідань комісії) посів 2 місце з-поміж найзатятіших прогульників. Він був обраний мажоритарником по Звенигородському району від "Нашої України". Депутат пояснює свої прогули принциповістю:

"Я ж практично жив у Києві. Я побув на першій сесії, коли побачив як нагло, відверто всі почали брехати і розказувать якіcь нісенітниці, я принципово почав не ходить. Тому що я підійшов до бувшого губернатора Тулуба, сказав "Що це?" Бо спочатку він дещо запитував по розвитку області, а потім я почув якісь брєдні. Безцільне перебування на сесії. А коли я вже вернувся, рік назад, то я вже не пропускаю сесії. Все ж таки це громадська робота, а є основна робота."

Хоча за свою роботу у місцевому самоврядуванні депутати дійсно не отримують платні від держави, згідно з законом, їхній роботодавець звільняє їх на час проведення сесій та засідань постійної комісії від виконання своїх обов’язків (ст. 32 – Звільнення депутатів місцевої ради від виконання службових обов’язків для виконання депутатських повноважень – ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад").

Депутат від "Батьківщини" Олександр Сінгаєвський (пропустив 60 % сесій та 96 % комісій) теж пояснив причини відсутності роботою, згадував про Майдан та запевнив, що контролює роботу облради дистанційно:

"Бо я зараз працюю у "ЧеркасиТрансГаз" і опікуюся питаннями безпеки газопроводу. Дуже важко мені поєднувати ці 2 справи. По-друге, є такі знакові засідання. Дуже багато роботи ведеться не на сесіях. А ці знакові я відвідую. Більш того, коли була дійсно необхідність, наприклад, коли там Тулуб свій звіт давав, коли "Беркут" не допускав до засідання, то ми там були у числі перших. А такі буденні засідання – я про них знаю, повістку денну мені скидають на пошту. Всю роботу обласної ради я контролюю. А те, що я не відвідую сесії – я розумію, що виборцю це не подобається. Ну вже вибачайте."

Депутат, який не зміг за три роки (2011-2014) відвідати засідання комісії жодного разу так і не склав мандат.

На питання "Навіщо ж тоді балотуватися знову?" депутат Сінгаєвський відповідає так:

"Я не думаю, що Черкаська область програє…Давайте подумаємо, кому від цього буде гірше, кому краще. Я можу обійтися без цього депутатства. Але бюро партійної організації ухвалило рішення. Я можу і обійтися без депутатства. Так щоб сказати, що це мені дуже потрібно – теж не знаю. А сесія – я вважаю, що це формальність".

Голова обласної партійної організації "Батьківщини" Анатолій Бондаренко неналежною роботою депутата не переймається:

"Ми вважаємо, що такі люди як Сингаєвський потрібні сьогодні партії, тому що вони сьогодні на відповідальній роботі і роблять серйозну справу для нашої країни. Нічого страшного, що він прогулює. Людина відповідає за безпеку всієї труби Укртрансгазу. Зараз людина в Харкові на кордоні очолює службу безпеки Укртрансгаз. Дивиться чи не крадуть. У нас якраз до округу, за яким він закріплений – це Корсунь, питань немає".

Тобто те, що депутат порушує закон і не працює належним чином ані на сесіях, ані на комісіях ані його, ані партію "Батьківщина" не бентежить.

Координатор Громадського руху ЧЕСНО Андрій Круглашов наголошує, що головним обов’язком депутата є саме участь у засіданнях сесій та комісій:

"Робота в комісіях – дуже важлива. Саме комісії пропрацьовують проекти рішень, які у подальшому депутати розглядають на сесіях. Відсутність депутатів на комісіях позбавляє їх можливості впливати на процес підготовки рішень, які можуть суперечити інтересам громади. Відповідно відсутнійдепутат не може відстоювати інтерес виборців. Іноді комісії можуть не мати кворуму, аби підтримати навіть потрібні гроомаді проекти рішень," – зазначає Андрій Круглашов.

"Якщо депутати не ходять на засідання комісій, а приходять лише на сесії, то їх можна порівняти зі студентами, які не ходять на пари, не працюють протягом семестру, а приходять на сесію й намагаються хоч якось здати свій пердмет. Депутати на сесіях не пропрацьовують рішень, за які голосують," – наголошує Круглашов.

Депутати, що потрапили до кандидатів на відкликання за кількістю пропущених сесій ради

"Батьківщинівець" Олександр Румик так пояснив свої прогули (65 % сесій та 85 % комісій):

"Випадково попав в депутати. Я повністю ігнорую владу. Повністю. Я вважаю, що це на стільки злочинна влада, що там робити нема є. Бо я чесна людина".

Попри те, що, на думку депутата, у раду він потрапив випадково, мандат за 5 років Румик так і не склав:

"Я пройшов по списках, а за мною такий "дурогон", що допустити його до влади було б ще гірше, чим не ходити взагалі. Там 104 депутата! 104 дармоїди! Я не мав ніяких привілегій і не маю, але не склав мандат зумисно для того, щоб не попав ще один "дурогон", який буде робити собі кар’єру. Отака ситуація".  

По суті тим, що депутати, які не відвідують засідання не складають мандат, робота місцевого самоврядування може бути заблокована. У Житомисрькій міській раді, до прикладу, через відсутність кворуму зірвалась сесій і робота ради таким чином була заблокована.

Кандидат на відкликання Румик переконує, що балотуватися знову не буде і наголошує, що і інші депутати, що були при владі, не мають морального права це робити:

"Якщо я маю таку позицію і рахую, що люди в такому віці як я і приймали участь оці 25 років у владі, вони не мають права морального і ніякого іншого балотуватися і мати причетність до органів влади, тому що ми усім показали як ми керуємо і до чого докерувалися".

Традиційно, найбільше прогульників рух ЧЕСНО знаходить аналізуючи роботу депутатів у постійних комісіях.

Депутат Олександр Олійник від "Фронту змін" (пропустив 56% сесій  та 86% комісій)виправдовує свої прогули благодійністю та апелює до війни в країні:

"А Ви знаєте, що я директор благодійного фонду АТО? А Ви знаєте, що я 30 машин за свій рахунок купив і ганяю їх на схід? Коли війна – я займаюсь такими справами. Для комісії шкільної я затратив своїх ресурсів десь порядка 30 тисяч доларів. Міській гімназії купив туалет за 10 тис.доларів, телескоп купив, сервер купив. А через те, що я доброволець і волонтер – ну на сесії я їжджу, а на комісії, на жаль, не можу. Дуже погано, що Ви не дивитесь телебачення і не знаєте, що Ваш депутат передає машини, я протезуванням займаюся!"

Однак, за даними наданими обласною радою, Олександр Олійник регулярно пропускав засідання і в 2011, і в 2012, і в 2013 роках. Тому його благодійна діяльність на підтримку військових аж ніяк не пояснює його ставлення до обов’язків депутата раніше.

Це непоодинокий випадок, коли свої прогули попередніх років депутати намагаються виправдати волонтерством та допомогою воїнам АТО.

Кандидат на відлкиання депутат Олійник вважає, що складати мандат – недоцільно:

"Я подумаю. Депутатом ставати чи не ставати вирішать люди, яким я допомагаю. Я пропонував облраді зробити як в усьому цивілізованому світі. Зробити наради по скайпу. Щоб не їхати з Умані для того, щоб 5 хвилин порадитися. Ніхто цього робити не хоче. Пропонував не один раз".

Але далеко не всі визнають цей факт.

Депутат від Народної партії Анатолій Ліпкан не визнає, що пропустив 72 % засідань комісій:

"Сколько?! Та не говорите такого, я на всех бывал. Я комиссии 100 % отведовал. Я не был тогда, когда или болел или был в командировке. Есть Мушияк Михаил – он знает, что я отведовал. Даже, когда болел, в телефонном режиме мой голос был защитан".

При цьому ані Закон, ані регламент не передбачають можливість голосування в телефонному режимі.

Громадський рух повторно звірив дані, отримані від Черкаської обласної ради. Згідно з результатами моніторингу Ліпкан пропустив у 2011 році – чотири засідання комісії, у 2012 – п’ять, 2013 – чотири, два у 2014 і одне в 2015 році.

Деталі по відвідуванню комісії, надані Обласною радою можна подивитися ТУТ.

Депутати не пишуть запити

Але депутати не лише незадовільно відвідували сесій та комісій облради. Як з’ясував Громадський рух ЧЕСНО за 4,5 роки каденції жоден депутат Черкаської обларди не написав бодай одного запиту.

На відміну від депутатського звернення, яке може подавати самостійно будь-який депутат, депутатський запит має вищу силу, бо його на сесії голосуванням підтримує більшість депутатів. По суті запит – це не вимога одного депутата, а вимога усієї Ради.

"Запит є важливішим інструментом, аніж звернення. Адже це – підтримане владою зверненння депутата до будь-якого органу, що розташований на території міста, відповідно, якщо цей орган не зреагував та не вирішив сиутацію, або проігнорував запит депутата, то цей депутат може підняти питання на сесії міської ради, повідомити, що його не задовольнила відповідь чи реакція органу, і викликати керівника цього органу на пленарне засідання для публічної відповіді на цей запит. Звернення ж легше проігнорувати," – наголошує експерт Українського незалежного центру політичних досліджень і Реанімаційного пакету реформ Іван Лукеря.

Таїсія Плахута, рух "ЧЕСНО"

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У селах Канівської громади видалять аварійні дерева

У селах Кононча, Хутір Хмільне, Яблунів, Пекарі та Межиріч Канівської громади проведуть санітарну обрізку та вирізання 59 аварійних дерев....

СБУ мають жорсткіше діяти щодо московської церкви – мер Черкас

Держава і спецслужби мають жорсткіше діяти по відношенню до священників та церков московського патріархату. Про це під час ефіру...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x