Судові баталії між депутатами-"відкликанцями" та Черкаською ТВК продовжуються

28 вересня відбулось чергове судове засідання Черкаського окружного адміністративного суду. Феміда почала розглядати по суті справу за позовом трьох із п’яти відкликаних депутатів міської ради до територіальної виборчої комісії. Екс-обранці вимагають визнати незаконними збори виборців, за результатами яких їх позбавили депутатських мандатів, та скасувати протокольне рішення, передає кореспондент vikka.ua

Позивачами у справі № 823/1731/18 виступають "ЧЕРКАЩАНин" Максим Скорик та "вільнодемократки" Тетяна Чорнобіль та Альона Цегвінцева. Навесні їх разом з "радикалом" Віталієм Косяком та "вільнодемократом" Максимом Шадловським відкликали з Черкаської міськради за рішенням громади. Тоді на збори виборців проголосувати за позбавлення мандатів обранців прибуло понад чотири сотні осіб. Ще близько 2500 підписів виборців проти кожного з депутатів зібрала ТВК. З таким рішенням електорату відкликанці не згодні, а легітимність проведення зборів заперечують.

Втім, до прийняття фемідних рішень по справі "відкликанців" ще поки далеко. Сьогодні суддя Гарань заслухав аргументи адвоката позивачів та юриста, який представляє інтереси черкаської міської виборчої комісії. Перший наполягав на незаконності зборів і неправомірності дій ТВК. Однак юрист виборчої комісії нагадав: зупинити рішення черкаської ТВК мала повноваження ЦВК. Однак не зробила цього, бо не побачила незаконних дій

Вислухавши юридичне бачення ситуації від правників, служитель Феміди оголосив перерву в засіданні до 5 жовтня. Тоді мають заслухати свідків та думку третьої сторони.

Нагадаємо, кілька місяців тому суддя Гарань виніс резонансну ухвалу, якою заборонив Черкаській ТВК оголошувати імена нових депутатів, які мають зайняти вакантні місця відкликаних. Дію ухвали було скасовано Київським апеляційним судом.

Як повідомляв сайт vikka.ua, прокуратура перевіряє підписи черкаських депутатів, які брали участь у "канівській" сесії. 

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут