додому Новини Сучасний іконописець відтворив "гайдамацьку" ікону з холодноярського Мотриного монастиря (ФОТО)

Сучасний іконописець відтворив "гайдамацьку" ікону з холодноярського Мотриного монастиря (ФОТО)

0

На іконі зображено Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, який через отця-архімандрита Мельхіседека Значко-Яворського благословляє гайдамаків-лицарів землі української на боротьбу за віру православну і рідну землю, за народ. Як свідчать історики, така подія мала місце, коли намісник Троїцького (Мотронинського) монастиря у Холодному Яру освятив зброю і благословив гайдамаків на визвольну боротьбу. За свідченнями Юрія Горліса-Горського, ікона з таким сюжетом була у Мотронинському монастирі на Черкащині, поки її не знищили москалі, пише на своїй сторінці у Facebook автор ідеї відтворення ікони з цим сюжетом Андрій Ковальов.

Фундатор ікони – Ростислав Мартинюк. Наразі ікона перебуває у приватній колекції.

Раніше Юрій Нікітін вже прославився тим, що, малюючи картину на честь перемоги над московитами під Оршею, серед середньовічних воїнів українсько-білорусько-польсько-литовського війська зобразив сучасну очільницю Литви – президента Далю Грібаускайте. Також у ЗМІ потрапляла інформація про те, що в окупованому Криму патріоти досі надійно переховують портрет кримськотатарського хана Давлет-Герая, який спалив Москву під час переможного походу 1571 року. Портрет цей теж виконаний Юрієм Нікітіним.

Відновлення загубленої ікони за збереженим у описах сюжетом – вже не перше в біографії Нікітіна.

У ХІХ ст. в журналі "Київська старовина" повідомлялось про іконостас козацької доби, в якому архангели Гавриїл та Михаїл були зображені у вигляді запорожців. Один з них – навіть у смушковій шапці. Ці ікони не збереглись. Але коли Юрій Нікітін дізнався про це, йому захотілося відтворити ікону – і він зробив це.

Як повідомляв сайт vikka.ua, легендарний меч епохи князя Святослава можна побачити у Каневі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version