Скубаєв: що відомо про життя Великого Вчителя і послідовника буддизму

4 жовтня Черкаси сколихнула сумна звістка. Помер засновник і головний наставник храму «Білий Лотос» Володимир Скубаєв. Попрощаються із ним 7 жовтня, початок об 11:00 в буддійському храмі. Цього дня двері «Білого Лотоса» будуть відкриті для всіх бажаючих.

Хто такий Володимир Скубаєв?

Йому було всього 56 років. Про дитинство і молоді роки чоловіка відомо не багато. Все, як кажуть, вкрито таємничістю. Саме міфи і напівтаємниці – головна «родзинка» буддійської общини «Білий Лотос».

Народився Володимир Скубаєв на Чорнобаївщині, там закінчив школу. Навчався в Черкаському педагогічному інституті (нині ЧНУ імені Богдана Хмельницького). Кілька років чоловік працював вчителем у школі. Згодом повністю осів у Черкасах. Тут майбутньому Вчителю довелося побути і чоботарем, і майстром на «Черкасиліфті».

У Черкасах Володимир Скубаєв потоваришував із студентами з Лаосу, які в той час навчалися в місцевих вишах. Очевидці розповідають, що на одній із квартир він вивчав із друзями-азіатами східні єдиноборства. Вони ж, ніби, і допомогли Скубаєву поїхати в Лаос, де він провів 6 років. Звідти чоловік повернувся зовсім іншою людиною.

Зазначимо, базову підготовку Володимир отримав у Черкасах від каратиста Андрія Андрющенка. Саме він був тим першим тренером, який повідав Скубаєву філігранність техніки карате, а згодом і кунг-фу.

З Лаосу Володимир повернувся у радянську Україну – 80-ті роки. Це був час перебудови, старт капіталізму, розгорталася торгівля, а отже нарощував свої оберти і криміналітет.

Скубаєв зібрав довкола себе однодумців. Коло його учнів розросталося. На вулицях Черкас почали з’являтися люди в чорному з татуюваннями змій, драконів і котів. Для міста – це була екзотика. Такою ж екзотикою стало східне кунг-фу. Саме в той період були популярні фільми із Брюсом Лі та про монахів Шаоліня.

За життя Володимир Скубаєв встиг і одружитися. В нього є син Володимир – майстер кунг-фу, чемпіон Азії по вищій йозі. Проживає в Києві і в Лаосі. Його називають наступником батька. Також є брат Юрій – має інвалідність першої групи.

Буддійський храм «Білий Лотос»

У 1988 році Скубаєв розпочав грандіозне будівництво. На схилах Дніпра зводив буддійських храм. Його збудували за два роки – у 1990-му. Довгий час храм «Білого Лотоса» вважався найбільшим у Європі. Під час його будівництва з’явилося декілька цікавих фактів.

Існує міф, що під час риття котловану була знайдена невеличка статуя Будди. Ця історія стала підґрунтям для майбутньої ідеології школи. Мовляв, містяни – нащадки племені аріїв, які жили на території Черкас, а потім пішли в Тибет. Наскільки це правда – невідомо, але статуя Будди і досі зберігається в храмі.

Другий міф про підземні ходи. Учні школи розповідали, що коли зводили фундамент для котельні (храмовий комплекс опалюється дровами), то натрапила на кладку зі старої цегли. Пробили верхівку і побачили підземний хід. Одна його частина йшла у бік Черкаського національного університету, інша – до Дніпра.

Третій міф – чи наважувалися колись обкрадати храм. Виявляється, був один такий випадок. Злодій заліз через високий кам’яний мур, поцупив якийсь дріб’язок, але, перелізаючи через паркан назад, впав із серцевим нападом на землю. Перевірити цю інформацію фактично не можливо. Але міф, погодьтеся, цікавий.

Нині буддійський храм став однією із туристичних родзинок Черкас. Щотижня на екскурсії приїздять автобуси із туристами. Тут вдосконалюють мистецтво кунг-фу, вивчають тайський бокс, проводять ритрити і чайні церемонії.

Кримінал, політика і «Білий Лотос»

«Білий Лотос» завжди був оповитий таємничістю. Люди в чорному, з бородами і войовничими татуюваннями ходили містом, займалися бойовими мистецтвами. Це не лише насторожувало, але й породжувало чимало чуток і нових міфів.

У кращі часи Скубаєв міг поставити «під штики» до 1000 бійців. Школа мала розгалужену систему залів по всьому місту, філіали в Києві, Одесі, Львові та Миколаєві. Навіть були школи в США та Москві. До речі, московський філіал кілька років тому відколовся від «Білого Лотоса». На перемовини із «розкольниками» їздив сам Володимир Скубаєв, але повернути їх до лона храму не вдалося.

Як зізнаються колишні працівники УБОЗу в Черкасах, Скубаєв і його «Білий Лотос» не були «беззаконниками», як деякі кримінальні авторитети обласного центру.

«Так він був в системі. А хто тоді в 90-х роках не був у системі. Або ти, або тебе. Але він був іншим. Кримінал – не його. Із ним можна було попити чаю, поспілкуватися на різні теми, обговорити новини», – говорять експравоохоронці.

«Білий Лотос» часто потрапляв у звіти поліції. У 90-х роках правоохоронці організували обшук в одному із приміщень храму в районі залізничного вокзалу. Тоді вилучили зброю, вибухівку. Із того часу «люди в чорному» стали об’єктом прискіпливої уваги правоохоронців.

У храмі займалися не лише розвитком спорту, але й охороною полів, фірм, члени клубу супроводжували вантажі, навіть специфічні.

Після кожного резонансного вбивства у Черкасах силовики першочергово проводили обшуки в храмі, шукали зброю, забирали людей в райвідділи. Так було після розстрілу авторитета Кигіма. А у вбивстві «Крави» взагалі підозрювали брата Скубаєва – Юрія. Мовляв, у того напередодні був конфлікт із «Кравою» в одному із кафе. У «Білому Лотосі» конфлікт заперечували. Після обшуків від родини Скубаєвих правоохоронці відчепилися.

Згодом, одного із заступників Володимира Скубаєва – Ігоря Доманського – правоохоронці підозрювали у вбивстві журналіста Комарова. Проте той у судді довів свою непричетність. Надалі Доманський планує позиватися на правоохоронців до Європейського суду із прав людини.

За словами деяких правоохоронців, «Білий Лотос» уже давно відійшов від «напівтемних справ». Вони сконцентрували свої зусилля довкола храму, розвитку мережі клубів і туристичної складової.

У 2006 році Володимир Скубаєв балотувався від блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція» у Верховну Раду. Проте депутатом не став. Також хотів потрапити до обласної ради. Дехто із членів братства так само брали участь у виборчих перегонах, але до рад різних рівнів так і не потрапили.

Люди про Скубаєва

Андрій Кравець, журналіст:

«Немає більше у цьому світі Володимира Скубаєва– творця єдиного у Європі буддійського храму, Учителя школи кунг-фу, клану 5-и бойових котів «Ша-фут-фань»…

Пам’ятаю наші бесіди за чаєм, вприкуску з в’яленою рибою, з теплом згадую подароване мені Учителем руде котеня породи японський бобтейль, якого ми так і назвали Бобом…

Завжди пам’ятатиму того, чиї «хлопці в чорному»стали родзинок Черкас, а нині осиротіли…

Володимир Іванович – один з тих, чиє ім’я завжди згадуватимуть в Черкасах, розповідаючи дітям і внукам звідки в місті будівля як з Лаосу, створена людьми трохи «не від світу цього», які планету Сіріус згадували частіше, аніж рідну планету…»

Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас:

«Він був потужною особистістю, людиною, яка була натхненна своєю справою та жив нею, ділився своїм досвідом та знаннями з учнями. Храм «Білий Лотос» став справжнім туристичним магнітом нашого міста та приваблює гостей з усього світу.

Щирі співчуття його рідним, близьким та друзям.

Вічна світла пам’ять…»

Василь Живосил Лютий, музикант:

«Покинув цей Світ мій хороший співбесідник, Верховний Вчитель школи «Білий Лотос» Володимир Скубаєв.

В цім Світі не так багато непересічних особистостей, Володимир Іванович – один з таких. Я свого часу уникав взагалі будь-якої зустрічі з «Білим Лотосом», вважаючи, що це якась фікція. Але одного дня мене запросили до Скубаєва особисто, і я отримав замовлення на написання Гімну «Білого Лотоса». Перед тим, як казав сам Володимир Іванович, у багатьох виходила якась «красноконноармєйскаяпєсня». Мені вдалося зробити те, що хотіли чути у храмі. Згодом з’явилася ще одна версія від брата Лютинського з Ізмаїлу і ми довго тішилися з того, що Всесвіт відгукується схожими прізвищами, ідеями….

Мені бракуватиме філософських та історичних розмов за піалами вишуканого чаю….. У Безмежжі, куди Ти пішов мандрувати, – Я бажаю Тобі бути як Вітер у Листві, як Місяць у Воді… На Краю Всесвіту колись зустрінемося усі…»

Нагадаємо, що прощання із Володимиром Скубаєвим відбудеться завтра, 7 жовтня, об 11:00 в Храмі «Білий Лотос». Провести в останню путь Великого Вчителя зможуть усі бажаючі.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net