Щогодини туберкульозом заражаються три жителі України

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» повідомляє, що для профілактики захворювання важливе здорове різноманітне харучавання, відсутність шкідливих звичок та регулярна лікарські обстеження.

туберкульоз
khpg.org

Епідемія туберкульозу в нашій державі за критеріями ВООЗ оголошена з 1995 року. Щогодини туберкульозом заражаються троє жителів нашої країни та вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення. З’явилась нова небезпечна форма хвороби – хіміорезистентний туберкульоз, тобто не чутливий до лікарських препаратів.

Зростання рівня захворюваності населення на туберкульоз в області, що розпочалося на початку 90-х років, припинилось у 2008 році. За останні 5 років тенденція до зниження захворюваності збереглася.

Туберкульоз – хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Основне джерело зараження – хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом. Туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов’язково в результаті прямого контакту з хворим.

Будь-яка людина повинна для себе запам’ятати одне правило: якщо у вас довготривалий кашель (більше 3 тижнів) і хоча б один з наступних симптомів:

  • субфебрильна температура,
  • нічна пітливість,
  • немотивоване зниження ваги тіла,
  • слабкість,
  • кровохаркання.

Людині з подібними симптомами потрібно звернутись до лікаря і пройти обстеження на туберкульоз.

Необхідно наголосити на важливості профілактичної флюрографії, яку групам ризику з туберкульозу необхідно проводити 1 раз на рік, іншим верствам населення щонайменше 1 раз на 2 роки. Пам’ятайте, хворобу легше попередити, ніж вилікувати.

Несприятливі чинники, що сприяють поширенню туберкульозу:

  • погані житлові умови,
  • неповноцінне харчування, брак якісної питної води,
  • стреси, недосипання,
  • низька санітарна культура населення
  • алкоголь і куріння

Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню.

Читайте також: черкаські медики в тіктоці навчають, як надавати допомогу

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x