Що таке краса? – розповідають черкаські фотографи, косметолог та декоратор

Що таке краса? Над цим питанням тисячами років мудрують філософи, філологи та інші теоретики. До Міжнародного дня краси сайт vikka.ua поспілкувався із черкащанами, які мають власне уявлення про красу – із особистого професійного та життєвого досвіду.

Анастасія Кудрявцева, візажист, бровіст:

Краса – це наповнення себе емоціями та враженнями через відчуття оточуючого світу . Не можна сказати більш конкретно, адже поняття дуже абстрактне. Краще відштовхуватись від конкретної краси. Наприклад, краси природи або людей.
Для мене в роботі основне завдання – зберегти натуральну красу і підкреслити її. Не змінити людину, а транслювати її індивідуальність через маленькі хитрощі макіяжу.

Олексій Бадер, фотограф:

У моєму розумінні краса – це насамперед щирість. Чим менше масок, тим більш красива людина. У процесі фотосесії я допомагаю людині позбутися цих масок. Розмовою, довірою і знов-таки, власним щирим ставленням. Тоді вдаються красиві фотографії.

Григорій Сторожук, декоратор:

Краса – це гармонія. Коли всі елементи пасують один одному, відсутній «шум», що відволікає увагу від головного.

Правила краси словами декоратора – це коли тобі нічого не ріже око. Безліч комбінацій матеріалів, кольорів, фактур і форм, рознесених у вище/нижче, правіше/лівіше і ще одну квіточку в куточок. Але водночас усі ці елементи на своєму місці та мають своє значення. Як у дитячій мозаїці, якою грався в дитинстві, по результату завжди було зрозуміло, гарно чи не гарно!

Краса незалежна від трендів і моди. Але дуже залежна від досвіду, напрацьованого чуття стилю та балансу в кількості красивих деталей на проекті. Над цим і працюю щодня.

Дмитро Бур’ян, скульптор:

Для мене канон краси – це довершена форма, що вабить погляд. Щось прекрасне: чи це гарна жінка, чи скульптура або картина. Гармонія поєднань деталей, що ідеальні окремо і в цілому.

Світлана Селезньова, фотографка:

Для мене краса – це суб’єктивна штука. Люди ДЛЯ МЕНЕ красиві, коли приймають себе. Розуміють себе. Або, принаймні, намагаються це зробити. Пробують дивитись на себе не критично, без оцінки. Як є. «Я є. І цього вже достатньо». Тоді людина виглядає в кадрі собою, а не пародією на якісь стандарти.

Проте я розумію, що в соціумі таки існують стандарти краси. Ці стандарти – не стабільні. Вони змінюються разом з епохою, разом зі змінами в культурі. І я, як фотограф, ці стандарти добре знаю. І знаю як будь-яке обличчя, будь-яку фігуру наблизити до цих стандартів через світло, позу, ракурс, одяг… навіть через вибір локації для фотосесії – її фактури, кольори… Бо всі ми (жоден з нас не виключення) є носіями цих стандартів. Тому шо всі ми живемо в одному і тому ж соціумі. З цієї причини, глобально красиве чи некрасиве кожен з нас сприймає приблизно однаково. З деякою поправкою на смак, виховання і цінності. Тому я в своїх роботі керуюсь таким принципом: з опорою на свої вміння і досвід показати клієнту його унікальну красу.

Руслана Мірзоєва, лікарка-косметолог:

Особисто для мене краса – це природність. Я люблю красивих від природи людей. Можу сказати що кожна людина красива по особливому, по своєму… Я не підтримую штучний еталон краси нинішнього світу. Я вважаю, що бажання бути схожим на когось, або «стадний рефлекс» не що інше, як демонстрація власної невпевненості в собі і відсутність стержня.
Я намагаюсь допомогти кожній жінці, яка переступає поріг салону, усвідомити свою особливу розкіш – природної краси тіла та обличчя. Кожна жінка має свою родзинку і має пишатися цим!
З першого дня роботи я відразу обрала свій шлях безін’єкційної, неінвазивної косметології і жодного разу не пожалкувала.

Анна Куриленко, актриса, співачка, поетеса:

Краса – це внутрішній світ людини, який так чи інакше проявляється зовні. І тут не лише про зовнішність: як відомо, вона буває оманливою.

Особисто для мене краса – це гармонія людини з природнім ресурсом. Коли людина береже і підтримує дане їй природою, а саме – здоров’я, як фізичне, так і психологічне.

Краса – це розум у поєднанні з жіночністю. Краса – це власний стиль, який підкреслює твою індивідуальність. Широка тканина особистого розвитку, якою можна зігріти не лише себе, а й світ, який тобі дорогий!

Вікторія Гуро, психологиня:

Що для мене краса ? Це внутрішня гармонія. Коли людина в злагоді з собою, живе за власним покликом, має власні цінності та притримується своїх особистих законів щастя , вона є красивою. Гарна – та, що є щасливою, задоволеною, радісною, легкою. Щаслива людина – красива людина.

Владислав Бедринець, журналіст:

Над поняттям «краса» билися вже стільки філософів, і кожен з них давав стальки трактувань, що, боюсь, нічого нового я вже не придумаю. Скажу лише, що для мене особисто краса – це значить відповідність. Не гармонія. Бо то ще одне слово, яке потім довго доведеться тлумачити. Красивим може бути і волохатий задок джмелика і броньований лоб танка, якщо вони відповідають своєму призначенню.

Якщо говорити про роботу журналіста, то тут краса потрібна постійно. Саме в тому значенні, про яке говорив вище. Якщо ти спілкуватимешся з сільською бабусею тими замудрими лексемами, які наштовхали в твою голову у вузі, то нічого толкового з того не вийде. Хочеш бути для такої людини зрозумілим – переходь на її мову. Разом з тим ти повинен завжди, навіть спілкуючись із закованим в кайданки вбивцею, дотримуватися норм тієї професії, яку ти представляєш, її еталонам і її красі. Бо краса це ще й любов. Не секрет, що ті, кого ми любимо, здаються нам красивими. Якщо журналіст любить людей, в його текстах, записах, відеосюжетах вони будуть красивими, бо він просто не може показати це інакше, ніж бачить сам.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net